Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kumarbaz

Kumarbaz

KUMARBAZ - Dostoyevski / ROMAN - Klasik

Kimilerine göre insanın doğuştan getirdiği en tehlikeli ve yıkıcı duygu olan aşk ile yine en az onun kadar yıkıcı olan kumar bağımlılığının bir insanı nerelere düşürebileceğini hayret ve esefle okuyacaksınız. Anlatılanların çoğunun bizzat yazarın gençlik yıllarında yaşadıklarından esinlendiği söylenir.
Belki de bundan dolayı okuyanlar üzerinde bu kadar etkili oldu ve klasikler arasında kendine yer buldu ´Kumarbaz´.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde bu değerli klasiği okuduktan sonra görüşlerini paylaşan kitap severlerin satırlarına ulaşabilirsiniz.
Kitaptan:*** Ancak ruh güzelliğini sezebilmek ve insanın olduğu gibi görünüp görünmediğini anlayabilmek için bizim kadınlarımızın, özellikle de genç kızlarımızın çok daha fazla özgürlüğe, çok daha fazla deneyime ihtiyaçları var.

Arka Kapaktan: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846´da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Byelinski bu eser üzerine Dostoyevski´den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan eserleri çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849´da I. Nikolay´ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Sibirya sürgününden sonra yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu. Dostoyevski Kumarbaz´da tutkulu bir aşkla kumar tutkusunu bir arada anlatırken insan ruhunun derinliklerini büyük bir güçle sergilemiştir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.