Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mucize

Mucize

MUCİZE - R.J.Palacio / Roman

Doğuştan engelli olan küçük kahramanımızın defalarca geçirdiği ameliyatlar sonrası çok farklı bir hal alan yüzü ile okula başladığında karşı karşıya kaldığı zorluklar üzerine roman. Çocuklara yönelik olsa da ebeveynlerin de okuması gereken ve sıra dışı bireylere karşı farkındalık oluşturmasını sağlayacak satırlarla dolu. Arzu ederseniz bu güzel kitabın filmini javascript:ntrTemp(); izlemeyi tercih edebilirsiniz. Genelde kitabın okunmasını tavsiye ederken bu romanın filminin daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece sene sonu mezuniyet töreninde yapılan konuşmaların filimde biraz zayıf kaldığını düşünüyoruz. Kitaplığınızda yer verebilirsiniz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerinde bu güzel roman hakkında çok geniş iki yorum okumanızı hatırlatırız.
Kitaptan: *** Çocukların zalim olabileceğini bllecek kadar oyun parklarında bulundum. (Sayfa, 89)
*** Bu dünyada bugün var, yarın yok olmanız çok garip. (Sayfa, 97)
*** Video oyunlarının onu böyle zombileştirmesinden nefret ediyordum. (Sayfa, 107)
*** Tek bildikleri, bilmedikleri daha çok nokta olduğu. (Sayfa, 116)
*** Bazen birini incitmek için ille de onu incitmeyi istemek zorunda değilsin. (Sayfa, 153)
*** Sevdiğini hissedersin ve kimse sevdiklerini unutmaz. (Sayfa, 246)
*** ´´Dünyada her zaman pislikler olacak, Auggie,´´ dedi bana bakarak. ´´Ama ben ve baban dünyada kötüden çok, iyi insan olduğuna ve onların birbirlerini koruyup kollayacağına gerçekten inanıyoruz.´´ (Sayfa, 298)
*** Bu salondaki herkes, nerede olursa olsun, mümkün olan her an gerektiğinden daha nazik olmaya çalışırsa, dünya gerçekten de daha güzel bir yere dönüşür. Ve bunu yaptığınız takdirde biri, bir yerde, bir gün, her birinizde Tanrı´nın yüzünü görebilir. (Sayfa, 320)
*** Gücüyle pek çok kalbe güç veren, insanların en yüce gönüllüsüdür. (Sayfa, 323)


Arka Kapaktan: Kaderinde Sıradışı Olmak Varsa Sıradan Kalamazsın…
Merhaba, adım August. Size nasıl göründüğümü anlatmayacağım.
Aklınıza ne geliyorsa muhtemelen ondan daha kötü görünüyorumdur.
August (Auggie) Pullman yüzünde fiziksel bir bozuklukla doğduğu için, normal bir okula gidemiyordu… şimdiye kadar. Yakında Beecher Ortaokulu’nda beşinci sınıfa başlayacak ve ömrünüzde bir kere bile “yeni çocuk” olduysanız, bunun ne kadar zorlu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dondurma yemek ve Xbox’ında oyun oynamak gibi sıradan şeyleri seven Auggie aslında sadece sıradışı yüzü olan, sıradan bir çocuk. Peki, yeni sınıf arka¬daşlarını, görünüşünün ardında kendisinin de onlar gibi olduğuna ikna edebilecek mi?
“Mucize aslında… tam bir mucize. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun; hayatınızı iyileştirecek.”
Nicholas Sparks, New York Times çok satan yazarı

Sitemizden kitap okumak isteyen üyelerimiz, yukarıda bulunan ´´ÜCRETSİZ KİTAP´´ bölümünü ziyaret ederek, paylaşımın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiye ulaşacaktır.

Okumak istediğim bir kitap..

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.