Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Mutlu Olmak İ̇steyen Adam

Mutlu Olmak İ̇steyen Adam

MUTLU OLMAK İSTEYEN ADAM - Laurent Gounelle / ROMAN - Kişisel Gelişim

Bu yazıyı yazarken henüz kitap bitmemişti ancak okunması gereken başarılı bir eser olduğu kanaati oluştu bile. Gayet sürükleyici, akışın içinde sıkmadan eğitim veren güzel bir eser. Zaten yazarın bu ikinci kez Beş Yıldız kategorisinde değerlendirdiğimiz eseri. Şimdiden belli ki, bundan sonra da çıkacak kitabını da hemen alıp okuyacağız. javascript:ntrTemp(); veya dogalvekeyifli.blogspot.com.tr/2013/02/mutlu-olmak-isteyen-adam-laurent.html bloglarında yorumlara göz atmanızda yarar olabilir.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan : *** İnsan kendini olayların ya da başkalarının kurbanı olarak görürse mutlu olamaz. Yaşamınıza, nasıl olursa olsun, her zaman sizin karar verdiğinizi anlamak önemlidir. Çalıştığınız yerde en alt düzeyde olsanız da, yaşamınızın yöneticisi sizsiniz. Komuta sizdedir. Siz kendi yazgınızın hakimisiniz.

*** İhtiyaç duyulan şeyi istemek için başkalarına yönelmeyi öğrendiğimizde, bütün bir evren açılır önümüzde. Hayat, başkalarına açılmaktadır, kendi içimize kapanmak değil. Başkalarıyla bağ kurmayı sağlayan her şey olumludur.

*** İnsanlara işitmeyi arzuladıkları şeyi söyleyerek gelişimine yardım edemeyiz.

*** Çünkü yalan söylemek zaten başlı başına kötüdür. Kişinin kendi içinde biriken olumsuz bir enerji üretmesine benzer. Hakikati söylemeye çalışın: Göreceksiniz, özgürleştiricidir ve insan aniden kendini çok daha hafif hisseder.

*** İnsanlar inandıkları her şeye çok bağlıdırlar. Hakikati aramazlar, yalnızca belli bir tür dengeyi korumak isterler.ve inançları temelinde aşağı yukarı bağdaşık bir dünya inşa etmeyi başarırlar.

İnanılan şey gerçekliğimiz haline gelir.

Arka kapaktan :

İnandıklarımız Gerçekliğimiz Olabilir

Bir düşünün...

Bali´de tatildesiniz. Eve dönmeden önce bir şifacıya görünüyorsunuz. Aslında bir şikayetiniz yok. Sadece onun ününü duymuş olduğunuz için görüşmek istiyorsunuz.

Şifacının teşhisi kesin: Sağlığınız gayet yerinde ama... mutlu değilsiniz.
Sonsuz bir bilgeliğin taşıyıcısı olan bu yaşlı adam sizi sizden daha iyi biliyor gibi gözükmekte. Yaşamınıza tuttuğu çok özel ışık, sizi olabilecek en büyüleyici maceraya sürükleyecek: Kendini keşfetmek! Size yaşattığı deneyimler yaşamınızı altüst edecek ve düşlerinizdeki yaşamın anahtarını size sunacak.

Dünya çapında insanların dilinden düşmeyen Mutlu Olmak İsteyen Adam, gerçekten mutlu olmaktan bizi alıkoyan şeylerden kurtulmayı öğrendiğimiz an, elde edebileceğimiz yeni imkanlar dünyasıyla bizi tanıştırıyor.

"Kulaktan kulağa yayılarak büyük bir başarı kazanan, insanların hayata bakış açılarını değiştiren eşsiz bir roman."
Psychologies Magazine