Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Üç Büyük Usta

Üç Büyük Usta

ÜÇ BÜYÜK USTA; Balzac; Dickens, Dostoyevski / Stefan Zweig - DENEME

Stefan Zweig´in hemen herkesin aşina olduğu üç edebiyat devinin hayatı ve yaptıkları üzerine kaleme aldığı bir deneme çalışması. İster Zweig´in bir kitabını daha okumak için, isterseniz üzerlerine kalem oynattığı Balzac, Dickens veya Dostoyevski´yi daha yakinen tanımak için okuyabilirsiniz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); linklerini ziyaret ederseniz daha çok bilgi ve yoruma ulaşacaksınız kitap hakkında.

´´Ben kendimce Dostoyevski ´yi anlatabildiğimi düşünürdüm Zweig ´in bu kitabını okuyana kadar. Belki Dickens ve Balzac´a ayıp ta ediyor olsakta... Ama Zweig de kitabının 125 sayfasında Dostoyevski ´yi anlatmış. Çokta aşkın bir anlatım ile anlatmış. Zaten ortada Dostoyevski olunca biyografi rafa kalkmış ve Dostoyevski ´nin eserleri yazış biçimi ve bu ruhun anlatımına dönmüş. Harika anlatmış. Nasıl Dostoyevski insan ruhunu gizemini anlattıysa Zweig da Dostoyevski ´nin ruhunu ortaya koymuş. Dostoyevski ´yi Zweig ´dan oku derlerdi inanmazdım, hakikaten sanki Dostoyevski yanıbaşınızda. Mutlaka okuyun ´´ (Murat Alan isimli okurun değerlendirmesi)
Arka Kapaktan: Roman yazarı aslında kimdir? Stefan Zweig, Üç Usta´da bu soruya cevap arıyor ve yarattıkları unutulmaz figürler evreniyle epik dünyalar kuran üç edebiyat dehasının eserlerinde dolaştırıyor bizi. Zweig´ın "Dünyanın Mimarları" adını verdiği dizinin ilk kitabı olan Üç Usta, bireyin hayata tutunma çabası ve direnç sınırları üzerinden Balzac, DIckens ve Dostoyevski´nin eserlerindeki evren modellerini serimliyor. Üç Usta sadece bu üç büyük yazarın evreninde dolaşmak için değil, modern zamanlarımızın modern insanını anlamak için de gözden kaçırılmaması gereken bir kitap. Dünya edebiyatının bir başka usta kaleminden, Stefan ZweIg´ın gözünden Balzac, DIckens ve Dostoyevski´ye yakından bakmak için eşsiz bir dilsel lezzet, benzersiz bir edebî deneme.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.