Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Koşmak İ̇̇çi̇n

Koşmak İ̇̇çi̇n

KOŞMAK İÇİN - Chritopher McDougall / Spor

Dünyada ve yurtta profesyonel olanlar başta olmak üzere hemen tüm koşucuların okuması önerilen bir eser. Koşmak üzerine kaynak bir çalışma denebilir. Koşamazsanız dahi bu kitaba zaman ayırabilirsiniz, hayatın çok farklı alanında çok güzel bir okuma yapmış olacaksınız.
javascript:ntrTemp(); kitabı okuduktan sonra yorum yapanların görüşlerini okuyabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); adresinde yazarın Ted konuşmasını izleyebilirsiniz.
Arka Kapaktan:
Meksika´daki amansız Bakır Kanyon´un kuytuluklarında yaşayan mutlu Tarahumara Kızılderilileri, dinlenmeden ve sakatlanmadan yüzlerce mil koşabilme becerisi geliştirmişlerdi. Bu sürükleyici hikâyede, ödüllü bir haberci ve sık sık sakatlanan bir koşucu olan Christopher McDougall, Tarahumara sırlarını keşfetmek için yola çıkıyor. Süreç içinde de okuyucuyu Harvard laboratuvarlarından alıp güneşten kavurulan vadilere; sayıları her gün artan ultra koşucuların beden sınırlarını zorlamak için gittiği dondurucu soğukluktaki Kuzey Amerika doruklarına ve nihayet Bakır Kanyon´da, Amerika´nın en iyi ultra koşucuları ile Tarahumara koşucularının boy ölçüştüğü sıcak mı sıcak bir yarışa götürüyor.

McDougall´ın bu inanılmaz hikâyesi, sadece aklınızı ele geçirmekle kalmayacak; vücudunuza da ilham verecek: Kendinizin -aslında hepimizin- koşmak için doğduğunu fark edeceksiniz.

"Bu güne kadar yazılmış en eğlenceli koşu kitaplarından birisi."
-Amby Burfoot, Runnersworld.com-

"Büyüleyici… Nefes kesici… Koşma sevinci için yazılmış bir mutluluğa övgü operası."
-The Washington Post-

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.