Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Tanrı Parçacığı

Tanrı Parçacığı

TANRI PARÇACIĞI - Caner Taslaman / Felsefe - Din

Cern - Tanrı Parçacığı bir kaç yıl öncesine kadar çok sık konuşulan ve tartışılan bir konuydu. Çalışmalar halen devam etmekte. Caner Bey bu çalışmasında Tanrı Parçacığı´nı daha detaylı olarak felsefi ve dini açıdan irdelemekte. İlgi alanınıza giriyorsa okumanızda yarar var.
javascript:ntrTemp(); açtığınızda yazarın bu konu üzerine bir televizyon programında yaptığı konuşmayı izlemeyi tercih edebilirsiniz. javascript:ntrTemp(); linkinde kitap ve yazar hakkında yapılmış yorumlarını okuyabilirsiniz.
Arka Kapaktan:
Günümüzde modern bilimin çok tartışılan konularından, Tanrı Parçacığı deneyi nedir? Tanrı Parçacığı gerçekten bulundu mu? Tanrı parçacığı neyi kanıtlar? Tanrı parçacığı ve dinin nasıl bir ilişkisi vardır? Higgs Bozonu ne demek? Higgs alanı nedir? v.b. sorulara cevap arıyorsanız, Caner Taslaman´ın, Tanrı Parçacığı ile ilgili makalesinden kitaba dönüştürülen bu çalışmayı tavsiye ediyoruz.
 "Tanrı parçacığı nedir? CERN´de yapılan milyarlarca dolara mal olan deneysel çalışmalarla hangi sonuca ulaşıldı? Bu parçacığın var olması Tanrı´nın var veya yok olması anlamını taşımakta mıdır?

"Boşlukların Tanrısı" yaklaşımları neden kullanılmamalıdır? Stephen Hawking hangi hususta yanılmaktadır? Tanrı Parçacığı ve Tanrı´nın gizliliği arasında kurulacak analoji nasıl ufuklar açabilir? Evrenin akılla anlaşılabilecek bir yapıya sahip olmasından ve insan zihninin evreni anlayabilmesinden ne tür sonuçlar çıkarmalıyız? Bilimlerin temel sorunlarını anlamada felsefeye düşen rol nedir? Bilim hangi sorulara cevap veremez? Bu ve benzeri soruların cevaplarını merak ediyorsanız bu kitapçığı okuyunuz. "

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.