Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Big Bang ve Tanrı

Big Bang ve Tanrı

Big Bang ve TANRI - Caner Taslaman / Felsefe

Evrenin yaratılışı ile ilgili en çok bilinen ve savunulan big bang teorisinin Kur´an açısından değerlendirmesini yapmakta yazar. Big bang teorisi ile din arasında ki ilişki üzerine ilgi veya araştırması olanlar için kaynak çalışma olarak başvurulabilir.
javascript:ntrTemp(); tıklarsanız Caner Taslaman´ın big bang teorisi hakkında görüşlerini izleyebilirsiniz. javascript:ntrTemp(); linkinde okur görüşlerine göz atabilirsiniz.
Arka Kapaktan:
Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğruyor? Tanrı var mı? Tanrı´nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştur, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.

Evren hakkında ne düşündüğümüz gerçekten de önemlidir. Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, "insancı ilke" tartışmalarına kendi geliştirdiği "Dünya İlkesi" ile katılmaktadır.

Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant´a ve Hawking´e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda önemli bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.