Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İnsanca Pek İnsanca

İnsanca Pek İnsanca

İNSANCA PEK İNSANCA-1 / Friedrich Nietzsche / FELSEFE
Dünya düşün tarihine silinmez izler bırakmış Nietzsche´nin birbirinden kıymetli eserlerinden önde gelenlerinden biri. Felsefe ilginizi çekiyorsa okuyabilirsiniz aksi halde okunması çok kolay değildir. Zaten düşünürün kendi de kolay anlaşılamayacağını söylüyor.
javascript:ntrTemp(); linkinde yazar ve eseri üzerine detaylı bir makale bulacaksınız. javascript:ntrTemp(); burada ise çok sayıda farklı okur yorumu bulabilirsiniz.
Kitaptan: ** Mutlak vesayetçi yönetim ve dinin özenle korunması beraber yürür. (Sayfa, 272)
Arka Kapaktan: Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844-1900): Geleneksel din, ahlak ve felsefe anlayışlarını kendine özgü yoğun ve çarpıcı bir dille eleştiren en etkili çağdaş felsefecilerdendir. Bonn Üniversitesi’nde teoloji okumaya başlayan Nietzsche daha sonra filolojiye yöneldi. Leipzig Üniversitesi’nde öğrenimini sürdürdü, henüz öğrenci iken Basel Üniversitesi filoloji profesörlüğüne aday gösterildi. 1869’da sınav ve tez koşulu aranmadan, yalnızca yazılarına dayanarak doktor unvanı verilen Nietzsche profesörlüğü sırasında klasik filoloji çalışmalarından uzaklaştı ve felsefeyle uğraşmaya başladı. Tragedyanın Doğuşu, Zamana Aykırı Bakışlar, İnsanca Pek İnsanca, Tan Kızıllığı, Şen Bilim, Böyle Söyledi Zerdüşt, İyinin ve Kötünün Ötesinde, Ahlakın Soykütüğü, Ecce Homo, Wagner Olayı, Dionysos Dithyrambosları, Putların Alacakaranlığı, Antichrist, Nietzsche Wagner’e Karşı başlıca büyük eserleri arasında yer almaktadır.


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.