Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

O Muydu?

O Muydu?

O MUYDU? - Stefan Zweig / O MUYDU? - ÖYKÜ

Net bir sınıflandırma yapamadığımız, ´Novella´ denilen, kısa roman veya kısa öykü türünde olan kitap, okuma hızınıza göre bir saat veya biraz daha fazla bir sürede tek oturumda bitirilebilir. Merakla beklenen yeni komşuların garip halleri ve evin kadınının oyalanması için hediye edilen yavru köpekle birlikte başlayan olaylar. Heyecanla birbirini takip eden gelişmelerin kahramanımızın iç dünyasında oluşturduğu şüphenin insan ruhunda açabileceği gerginlikleri, duygu fırtınalarını kağıda dökmüş usta yazar. Öneririz.
javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); ve adreslerinde blog sahiplerinin öyküyü okuyup, üzerine yazdıklarını okumanızda yarar olacaktır.
Kitaptan: **** Bırakan bir insanı, bir hayvanı bile haksız yere suçlamaktan Tanrı beni korusun. (Sayfa, 53)
Arka Kapaktan:
Stefan Zweig’ın öykücülüğünde ayrı bir yer tutan O muydu?, kemirici bir duygu olan şüpheyi eksene alır ve bu duygunun insanı sürüklediği kaygı, sıkıntı ve çaresizlik atmosferinden okura seslenir. Öyküye, Zweig’da benzerine pek rastlamadığımız türden, huzurlu İngiliz taşrasında polisiye bir kurgu eşlik eder.

Tutkuyla savrulan hayatların yazarı, derin, yoğun ve güçlü karakterlerin yaratıcısı Stefan Zweig, bu benzersiz öyküsünde, bizi John Charleston Limpley’le tanıştırır. Mr. Limpley’in çevresi ve köpeği Ponto’yla ilişkisine, komşusu Betsy’nin titiz, şüpheci gözlerinden tanık oluruz. Zweig, kaçınılmaz felaketi, klasik İngiliz polisiyelerinden aşina olduğumuz “kim yaptı?” sorusunun etrafında düğümler.

“Şahsen katilin o olduğundan neredeyse eminim; ama elimde çürütülmesi imkânsız o son kanıt yok.”

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.