Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Pembe Fi̇li̇ Düşünme

Pembe Fi̇li̇ Düşünme

PEMBE FİLİ DÜŞÜNME - Zeynep Selvili Çarmıklı / KİŞİSEL GELİŞİM

Yurt dışında üniversite eğitimini tamamlayıp, yüksek lisans yapan genç yazarımız daha sonra çeşitli uluslarası eğitim ve seminerlere katılarak kendini yetiştirmeye çalışmış. Bahçeşehir Üniversitesi´nde ´öz-şefkatli farkındalık´ seminerleri vermekte ve kendi hayatı üzerinden örnek ve anlatımlarla bu kitabı kaleme almış. Psikolog olan genç yazarımız kitabın önsözünde ifade ettiği gibi ´´Bu kitabı, kimseyi değiştirmek için değil, bunca şeye rağmen hayatta kalıyor olmamızı kutlamak için yazdım.´´ Amaç sadece paylaşmak ve okuru değiştirmek olmayınca satırlar daha yapıcı olmakta. Kendini tanımak için kaynak arayan okurlara önerebiliriz.
javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitabı okuyup üzerine kanaatlerini paylaşan iki okurun sayfalarına göz atabilirsiniz.
Kitaptan: *** ...Bu kitabı, kimseyi değiştirmek için değil, bunca şeye rağmen hayatta kalıyor olmamızı kutlamak için yazdım. (Sayfa,24)
*** Hepimizin kafasının içinde her daim hikayeler anlatan bir ses yok mu ?
*** Şu anın nasıl olması gerektiği ile meşgul olmak yerine, nasıl olduğuyla ilgilenebilirim. (Sayfa, 141)
*** Sahi,insan nasıl olur da esirger kendinden şefkati? (Sayfa, 160)
*** İnsan hariç, başka hiçbir canlı acı çektiğinde kendine kızmaz, korktuğu için kendini aşağılamaz, bir şey yolunda gitmediğinde kendini suçlamaz. (Sayfa, 153)
*** Hedefler, gereklidir fakat yeterli değil.
Davranışlarımız, değerlerimizle paralel olduğunda anlam kazanır.
...Değerlerinizin ne olduğunu bildiğinizde, artık sonsuza kadar size ait olur. (Sayfa, 195)
*** Beklemek hiçbir sorunu çözmüyor. Sağlamasını yaptım, bizi kandırmışlar, meğer zaman değil, zamanla ne yaptığımızmış bizi iyileştiren. (Sayfa, 202)
Arka Kapaktan:
Pembe fili düşünmemem gerekiyor. Tamam, o zaman kocaman, gri bir balina düşünürüm. Pembe fili düşünme. Balinalardı değil mi su püskürten? O kadar zaman nefeslerini mi tutuyorlar, ne yapıyorlar? Pembe fili düşünme. Geçenlerde aldığım kitabı da düşünebilirim. Pembe fili düşünme. Çok heyecanlıyım başlamak için. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünmemem lazım. Acaba kaç defa düşündüm? Pembe fili düşünme. Böyle de düşünmemem lazım galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu. Pembe fili düşünme. Of kaç dakika oldu acaba? Pembe fili düşünme. Dakika tutmayı unuttum galiba. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme. Acaba telefonum nerede? Kılıfı da pembe! La la la la. Pembe fili düşünme. Pembe fili düşünme.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.