Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İçimdeki Müzik

İçimdeki Müzik

İÇİMDEKİ MÜZİK - Sharon M. Draper / Roman

Olay yaşanmışlıklardan esinlenerek kaleme alınmış. Doğuştan engelli olan kahramanımız hiç bir organını oynatamamakta, buna karşın oldukça üst düzeyde bir zekaya sahiptir. Yazarın kalemi de oldukça kuvvetli olunca romanı elinizden bırakmadan okumak isteyebilirsiniz.Kitabı bitirdiğinizde engelli insan ve hayvanlara bakışınız daha farklı olacaktır. Okumanızı ve kitaplığınızda yer vermenizi önermekteyiz. Genç okurlar için güzel bir hediye olarak da düşünebilirsiniz.
# Harika kitaptı. Melody seni çok sevdim. Su gibi okudum. Hemen bitsin istemedim.

Neye şikayet ediyorsanız bırakın şikayeti, yürümek, konuşmak, istediğinizi yapmak en büyük zenginlik.

Hırslar,bencillikler, küçük görme.

11 yaşındaki Melody beyin felcinden konuşmuyor, kendi başına yemek yiyemiyor, konuşamıyor, koşamıyor, yürüyemiyor ama üstün zekası var.

Herkes bir Melody olabilse.. Yüreğim sızladı, keyifle okudum.

Ez cümle, mutlaka okuyun. (Melda Meriç isimli okurun yorumudur).

Kitaptan: *** Herkes kendisini ifade etmek için kelimeleri kullanıyordu. Ben hariç. Ve eminim ki tüm bu insanlar kelimelerin gücünün farkında değildi. Oysa ben farkındaydım.

*** Düşüncelerin kelimelere ihtiyacı vardır. Kelimelerinse sese.

*** Sanırım hiçbir şey unutamamak güzel bir şey, hayatımın her anı kafamın içinde.

*** Sessizlik nasıl bu kadar gürültülü olabilirdi?
javascript:ntrTemp(); , javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerine ulaştığınızda üç okurun bu güzel kitabı okuduktan sonra yaptıkları yorumları okumanızı hatırlatırız.
Arka Kapaktan: Şimdiye kadar tek kelime konuşmadım. Neredeyse on bir yaşındayım.
İngiltere´nin saygın edebiyat ödüllerinden Coratta Scott King ödüllü yazar Sharon M. Draper´dan hüzün ve umut dolu soluksuz okunacak bir roman. Gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alınarak kaleme alınmış. 11 yaşındaki Melody´nin hastalığının adı Spastik ikili kuadripleji yani beyin felci. Yürüyemiyor, konuşamıyor, tekerlekli sandalyeye mahkum. Hiçbir uzvuna komut veremeyen bu küçük kızın beyni ise mükemmel işliyor. Hikâye Melody´nin öğretmenlerine, arkadaşlarına, komşularına kısaca dış dünyaya kendini kanıtlama çabasını anlatıyor. İncelikli, naif, akıcı, komik ve ilham verici bir eser. Sesini asla unutamayacağınız bu cesur kızla tanışmaya hazır mısınız?

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.