Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İ̇yi̇ Düşün Doğru Karar Ver

İ̇yi̇ Düşün Doğru Karar Ver

İYİ DÜŞÜN DOĞRU KARAR VER - Doğan Cüceloğlu / KİŞİSEL GELİŞİM - Psikoloji

Yaşadığı kırgınlıklarla hayata küsmüş olan genç kahramanımız Timur ile olgun, bilge kişi Yakup Beyin karşılaşmaları ve karşılıklı sohbet, soru cevaplar üzerine devam ediyor eser. Söyleşi akışı içinde giden satırlar okuru kendine bağlıyor ve farkındalıklar yaşamasını sağlayabiliyor. Usta psikolog-yazarın tüm eserleri gibi bu kitabını da öneriyor ve kitaplığınıza yer ayırmanızı hatırlatıyoruz. İnternette bulunan videolarını ve katılma şansınız olursa seminerlerini kaçırmamanızı öneririz.
Buradan javascript:ntrTemp(); yazar ve diğer eserleri hakkında biraz daha bilgi alabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); linkinde İyi düşün doğru karar ver kitabının tanıtımı ve kısa bir bölümünü okuyarak eser üzerine kanat edinebilirsiniz.
Kitaptan: *** Hüzün ve dalgınlık yaşamın parçası ama, siz hüzünlüsünüz diye herkesin arabasını durdurarak size yol vermesini bekleyemezsiniz

Arka Kapaktan:
Timur, üniversiteli bir gençtir; sevdiğince reddedildiği ve kendini degersiz gördüğü hüzünlü bir günde, olgun ve sevecen bir bilge kisi, Yakup Bey, ona "Merhaba" der. Bu merhabalaşmadan bir dostluk doğar. Timur, çoğu kişi gibi, kendinden beklenen yaşamı sürdürmektedir; bu yaşam, kendi duygu, düşünce ve inandığı değerlerle uyuşmasa bile!
Aslında, kendi duygu, düşünce ve değerlerinin ne olduğu üzerinde hiç düşünmemiş; bu nedenle de, istediği hayati yasama gücünü ve iç özgürlüğünü kendinde bulamamıştır... Yakup Bey, kafası karışık bu gence, inandığı değerleri günlük yaşamına yansıtabileceği ´özgün yaşam´i kurması için yol gösterecektir. Bu kitap, kisinin özgün bir yasam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyor. Kitabin iki kahramanı Yakup ve Timur arasındaki söylesi, özgün yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor. Kendi duygu, düsünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yasadığı çağ ve mekan ne olursa olsun, benzer sorulara cevap bulmaya çalışmıştır. Bu anlamda, Yakup ve Timur´un etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergilemektedir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.