Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Memleketi Ben Kurtaracağım

Memleketi Ben Kurtaracağım

MEMLEKETİ BEN KURTARACAĞIM - Gülse Birsel / Deneme - Mizah

Senarist, yazar, oyuncu Gülse Birsel´in çeşitli tarihlerde kaleme aldığı makalelerinden derlenmiş kitap. Yazarın gazete makalelerini veya diğer kitaplarını okuyup tarzını beğendiyseniz bu çalışması da ilginizi çekecektir. Özellikle ustası Gazanfer Özcan hakkında yazdıkları oldukça etkili ve duygulandırıcı. Deneme/makale okumayı sevenlere öncelikli önerebiliriz.
javascript:ntrTemp(); tıkladığınızda kitap üzerine düşüncelerini paylaşan bir okurun bloguna ulaşacaksınız. javascript:ntrTemp(); linkinde çok çeşitli okur değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.
Kitaptan: *** Dost depresyon günlerinde, senin iyi taraflarını alıp, üzerine yüzde otuz reklam abartısı katıp, seni sana satan başarılı pazarlamacıdır!
Arka Kapaktan:
Bu kitapta, hem ülkeyi yönetmeye talip olduğum bazı siyasi yazılar, hem de politikayla hiiiç ilgisi olmayan makaleler bulacaksınız.

Misal ilk bölümde otobiyografimi kaleme aldım. Henüz genç bir kız olduğum için 7 yazıda bitti. Gülecek bir şey yok, daha bir espri yapmadım!

Kitapta ayrıca, diyetten antidepresanlara, astrolojiden sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine, pek çok anekdot ve tavsiyem var. O bölüme bir kişisel gelişim kitabı muamelesi yapabilirsiniz. Yazıları dikkatle okuyup, benim yaptıklarımı asla yapmazsanız, kişisel olarak gelişeceğinize inanıyorum.

Ama çok da fazla gelişmeyin. Madonna vücut geliştireyim dedi, kolları ne oldu gördünüz...

Yani ismine aldanıp sadece siyaset okumak için kitabı alan ve şu an iade etmeye karar verenler, paranızı geri vermeyeceğiz!

Yedim bile ben o parayı! Simitle üçgen peynir aldım, yedim.

Paranızı değil, ama ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o.

Milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var: Kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be? Ha?

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.