Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aslında Ayrılık Da Yoktur

Aslında Ayrılık Da Yoktur

ASLINDA AYRILIK DA YOKTUR - Seda Diker / Psikoloji - Roman

Yazarın daha önceki kitaplarını okudunuz ve beğendinizse hiç düşünmeden bu kitabını da alın okuyun. Ancak parapsikoloji, psikoloji, meditasyon, ruh ikizi. aşk, İlahi aşk gibi kavramlar sizi ilgilendirmiyorsa bu kitabı okumak sizi yorabilir. Okumaya hevesli iseniz bu tarz kavramlarla tanışmak için Seda Diker´in kitapları doğru başlangıç noktası olabilir. Ve herkes de bu kavramlarla ilginmeli aslında.

Kitap ilk bölümlerde biraz ağır ilerliyor. ´Aslında giden erkek yoktur´ daki akıcılık hemen karşınıza çıkmıyor. Yarısına varmadan, yazar tecrübesini ortaya koyuyor ve elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz hüviyetini kazanıyor kitap. Bitirince, sevdiklerinize tavsiye etmek üzere, ´iyi ki okumuşum´ dediğiniz kitaplarınızın arasında yerini alacağına inanıyoruz.

Sakın ola ki bir edebi bir roman beklemeyin ve kitabı bu açıdan değerlendirmeye kalkışmayın. Neticede danışmanlk yapan yazarın , danışanı ile birlikte yaşadıklarının kaleme alınmasından oluşan bir metin var karşınızda. Roman tarzında yapılan sunumda, bölüm aralarında yapılan çıkarımlar kitabın en ders verici ve akılda kalıcı yerleri oluyor.

javascript:ntrTemp(); adresinde yazar ile yapılmış bir söyleşiyi bulacaksınız. javascript:ntrTemp(); bu adreste ise kitaptan yapılmış kısa bir alıntı size içeriği hakkında daha fzla bilgi verecektir.

Kitap kategorisi: ÜÇ YILDIZ

Neden daha yüksek değil? Seda Diker´in kitaplarını beş yıldız kategorisinde değerlendirmedik hiç bir zaman . Çünkü evlilik çağına gelmemiş veya kadın erkek ilşikilerinde kendini yeterince tecrübeli (!) gören kişileri pek ilgilendirmeyebilir. Veya parapsikolojiyi duymamış, anlamamış, anlama gereği duymayanlara da pek çekici gelmeyebilir. Yani istisnasız herkesin okuması gereken ancak herkesin okuyamayacağı konular içerdiği için daha yüksek kategori de yer almadı bize göre. Aslında giden erkek yoktur çok daha sürükleyiciydi. Bu kitap biraz daha yavaş ilerledi sanki.

Ne olursa olsun, kadını, erkeği, kendini tanımak, başarılı bir evlilik ve sosyal hayat için, yani HAYAT için okunması gereken kitaplar. Yazarımıza bir kez daha emeği ve katkıları için teşekkür ederiz.

Arka Kapaktan:

Hz. Mevlana ve Şems-i Tebrizi ilahi, yani Gerçek AŞKın yolunda yanmışlardı.

Günümüzde de bu tarz aşkın kapısını aralayabilen insanlar var.
Peki biz sıradan insanlar için bu yolculuk nasıl olacak? Başımıza neler gelecek?
Modern hayatın içinde EGOnun şaşırtıcı oyunlarına yenik düşmeden ilerlemek nasıl olacak?
Bu kitapta Gerçek AŞKın yolculuğuna çıkmış gerçek bir kadının öyküsünü bulacaksınız.

"Hazzın, karanlıkta saklı olduğunu düşünüyordum. Ama aslında o kirli, bulanık bir denizde yüzmek gibiydi. Neydi o öyle, iyi ve güvenli ilişkiler durağan, sıkıcı, monoton olacaktı. Hazdan ve tutkudan yoksun. Ama bu kendi aydınlığımı bile bile karartmaktan başka bir şey değilmiş. Kendi ellerimle kendimi aşağıya çekiyordum. Her yükselmek isteyişimde, gerçeği göremediğim için biraz daha batıyordum. O nedenle hep orijinal sandığım, ama ruhen bozuk tiplere tutuldum. İlk kez karanlığa hayır deyip elimin tersiyle onu itmeye karar verdiğim an, her şey dönüştü. Çünkü artık her yolu denemiş ve sınıra gelmiştim."
Hande

EGO öylesine kuvvetlidir ki, onu ortadan kaldırıp kalbimizde zaten var olan İlahi Sevgiyi ortaya çıkartmamamız için elinden geleni yapar. Melankoli, melodram, abartılı sahnelerden hoşlanır. İçimizdeki ışığı söndürmeye uğraşır.
Oysa bu işin püf noktası, ısrarla IŞIĞA EVET demek ve bir daha arkaya bakmadan aynı yolda yürümeye, bizi korkutsa bile devam etmektir.
Gerçek AŞK´ı nasıl ayırt ederiz, bilir misiniz?
İnsanın zihnini, kalbini yormaz ve kesinlikle zarar vermez. Hatta gerçek sevgili, düştüğünde, sen talep etmeden elinden tutup kaldırır. Seni sarıp kavrar. Bunun konuşulmasına bile ihtiyaç kalmaz. Kalbinde nedensiz acı oluşturmaz ve başka bir sebepten oluşsa bile, onu seninle beraber eritir. Yani senin tekrar ışığa dönmene yardımcı olur.

ASLINDA AYRILIK DA YOKTUR, Gerçek AŞKa giden yolun kapısını aralıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.