KATEGORİLER

Dünden Bugünden

Dünden Bugünden Kategori: Sosyoloji Yazar: Erol Güngör Yayınevi: Ötüken Dil: Türkçe Sayfa: 181 Sayfa

 DÜNDEN BUGÜNDEN – Erol Güngör – SOSYOLOJİ

Sosyal konulara milliyetçi bir açı ile yaklaşam kitabı bu alanda araştırma yapan veya kaynak arayanlara önerilebilri. ortalaam bir okur için sıkıcı gelebilir.

http://ahmethaldunterzioglu.com/hikaye–siir–makale/60–erol–gungore–gore–mllet–mll–kultur–ve–mllyetclk–5–bolum.html  yazar Ahmet Hakdun Terzioğlu´nun sitesine kitap ve yazarla ilgili oldukça uzun ve detaylı bir değerlendirme okuyarak içerik hakkında bilgi edinebilirsniz.

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak                     https://twitter.com/kitap_okumak                        

 

                    https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181        

Arka Kapaktan :

Pek çok kimse eski medeniyetimizi bıraktığımızı, ancak yenisini de benimseyemediğimizi söyler ve asıl problemin Batılılaşmamış olmamızda yattığını iddia eder. Kısacası aydınlarımızın batıcı olanları kadar muhafazakâr görünenlerinde de ortak kabul: eski medeniyetimizin yetersizliği, yenisinin ise bir türlü alınamayışıdır. Hâlbuki bizim burada anlatmaya çalıştığımız düşüncede, bizzat bu Batı Medeniyeti denen şeyin bir sorguya çekilmesi ve eski medeniyetimizle ilgili harc–ı âlem görüşleri bir tarafa bırakıp onu yeniden değerlendirme gereği üzerinde durulmaktadır.” “Şimdiye kadar hep önce iman sonra şüphe yolunu tuttuk; şimdi de şüphe ile başlayarak imanı arayalım.”