KATEGORİLER

Aşık Olmak

Aşık Olmak Kategori: Ruhsal Gelişim Yazar: Osho Yayınevi: Ganj Dil: Türkçe Sayfa: 326 Sayfa

 AŞIK OLMAK – Osho / FELSEFE

Osho bir yazar değil, yaptığı sohbetlerin kitaplaştırılmasından oluşturulmuştur tüm yayınları. Bir kaç kitabını okuduk, sohbetlerinden derlendiği için sık tekrarlara ve tercüme hatalarına rast gelebilirsiniz.  gunesinkiziii.blogcu.com/osho-asik-olmak-okumanizi-siddetle-tavsiye-ediyorum/4182516 farklı bir yorum bulacaksınız.

twitter.com/kitap_okumak   www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan ;

 Aşk öğrenilemez. Aşk geliştirilemez. Geliştirilmiş aşk, aşk bile olmayacaktır. O gerçek bir gül olmayacaktır, o plastik bir çiçek olacaktır. Bir şeyi öğrendiğinde, bu onun dışardan gelen bir şey olduğu anlamına gelir; o içsel bir gelişme değildir. Ve şayet aşk hakiki ve sahici olacaksa, o senin içsel gelişiminle olmak zorundadır. 


Aşk yegâne dindir, yegâne Tanrı´dır. Yaşanması, anlaşılması gereken yegâne gizemdir. Aşk anlaşıldığında sen tüm ermişleri ve dünyanın tüm mistiklerini anlamış olacaksın. O zor bir şey değildir. O senin kalp atışın ya da nefesin kadar basittir. O sana gelir, o sana toplum tarafından verilmez. Ve vurgulamak istediğim nokta budur: Aşk doğuştan gelir.