KATEGORİLER

Şahika Ve Feraye

Şahika Ve Feraye Kategori: Roman Yazar: Sinan Akyüz Yayınevi: Alfa Dil: Türkçe Sayfa: 536 Sayfa

ŞAHİKA ve FERAYE - Sinan Akyüz / ROMAN

Yazarın bir çok romanında olduğu gibi bu kitabı da yaşanmış olaylardan esinlenerek keleme alınmış. Çanakkale Biga´da çiftlikte yaşananlar ve arka planda Çanakkale savaşını izleyeceksiniz. Oldukça akıcı bir anlatımı olan romanı bir solukta okuyacaksınız.

kiriksemsiye.blogspot.com.tr/2013/08/sahika-feraye-bitti.html ve birdemetbenimdunyam.blogspot.com.tr/2015/07/sinan-akyuz-sahika-feraye.html linklerinde iki blog yazarının değerlendirmeleri kitapla ilgili kanaat oluşturmanıza yardımcı olabilir.

twitter.com/kitap_okumak www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/  www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

 

Kitaptan: *** Hazreti Mevlana demiş ki: "Kalp deniz, dil kıyıdır. Denizde ne varsa kıyıya o vurur."  Ben de bu söze hep inanmışımdır. İnsanların dilleri kalplerini konuşur, akıllarını değil.

***  Vatan aşkı bir tohum gibidir.Bir tohum ne yazık ki su yerine kan istiyor.

***   Her şeyini söyleyip bitirmiş, söyleyecek başka bir şeyi kalmamış insanlar arasındaki sessizlik ne kadar da acı ve korkunçtur.

***   Hayatın cehenneminde kavrulmuş bir insan düşüncelerini öyle bir çırpıda dile getiremez.

***   Savaş ne kadar çetin geçmişse, zafer de bir o kadar tatlı geliyor insana.

***   Unutmak ve alışmak üzerine kurulu bir dünyada yaşıyoruz.

***   Para zehir gibidir. Birçok şeyi bozar.

***   Kız haklı, diye karşı çıktı Mukaddes. ‘Dünya ilerliyor, biz yerimizde sayıyoruz. Çalışmak, okumak, bir meslek sahibi olabilmek için basit hakları elde edebilmek için çırpınıyoruz. Sence neden çırpınıyoruz? Çünkü önümüzde utanç verici bir engel var; Peçe ve Çarşaf! Bu ilkelliğe sonsuza kadar razı olacağımızı sananlar çok aldanıyorlar…


Arka Kapaktan:“Abla.”

“Efendim.”

“Biliyor musun?”

“Neyi?”

“Senin kaderin benimkini de yazmış…”

Savrulan Hayatların Hikâyesi

1900’lü yılların başı, Biga…

Savaştan yorgun düşmüş bir millet, bir çiftlik ve zengin bir aile. Bir yemin ve o yeminle vicdanı arasında sıkışıp kalmış bir baba... Gün gelir kader zarını atar ve hayatlar savrulur dört bir tarafa.

 

İncir Kuşları, Piruze-Şam’da Bir Türk Gelin, İki Kişilik Yalnızlık gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz’ün kaleminden genç yaşta Ürdün’e gelin giden iki kız kardeşin gerçek yaşam öyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız.