KATEGORİLER

Aşkın Gözyaşları

Aşkın Gözyaşları Kategori: Roman Yazar: Sinan Yağmur Yayınevi: Karatay Akademi Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 242 Sayfa

 AŞKIN GÖZYAŞALRI – Sinan Yağmur / ROMAN – Biyografi

 Mevlana´nın hayatı ile ilgili kaynak sıkıntısı çekenlerin okuyabileceği bir kitap. Bizim için maalesef akıcı bulmadığımız kitaplardan biri olarak yer aldı, hali ile kütüphanemizde yer ayıramadık. Umarız yazarın bir başka kitabını kütüphanemizde saklama şansına erişiriz.

www.kitapokumakistermisin.com 

Kitaptan :

– Kendine sadık olmayan kime sadakat gösterebilir ki? .. 

–Dilsiz dudaksız sözler söyleyeceğim sana, bir şeyler anlatacağım bütün kulaklardan gizli, herkesin ortasında konuşacağım; ama senden başka duyan olmayacak sözlerimi.. 

Tanıtım Bülteninden :

Celaleddin´i Mevlana´laştıran Şemsi Tebrizi´nin Kitabı...Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: "Allah´a kavuşmayı isteyeni Allah da sever" Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş  zemine  kapanır, dudağı patlamış, dişleri  zemine  dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın. Avluyu yıkayın.  Sabah  ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: "Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum." Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: "Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim. Gör ki aşk için ölmek ne demekmiş." Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır. Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor...