KATEGORİLER

Sefiller

Sefiller Kategori: Roman Yazar: Victor Hugo Yayınevi: İletişim Dil: Türkçe Sayfa: 972 Sayfa

 SEFİLLER - Victor Hugo / ROMAN - Klasik

Klasik denildiğinde ilk akla gelenlerden. Hiçbir zaman değerini ve anlamını kaybetmeyecek, ölümsüz denilen baş yapıtlardan. Kitaplıkta bulunmasına özen gösterilmesi gereken en önemli eserlerden biri. MEB´in 100 temel eser arasına aldığı, okumayı ve klasikleri sevdirecek gerçek bir klasik. 

karnaval.blogcu.com/sefiller-victor-hugo/801337 veya blog.milliyet.com.tr/sefilleri%E2%80%93okumak/Blog/ adreslerinde eserle ilgili oldukça geniş özet ve yorumları okuyabilirsiniz.

Kitap oldukça kalın. Bu kadar sayfa okumaya yeterli vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız unutulmazfilmler.co/les-misrables-sefiller.html linkinden filmini izlemeyi tercih edebilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/  www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan :***Tanrı, hiç bir çocuğu kötü olsun diye yaratmaz! Onu kötü yapan, kötü eğitimdir!..Kötü anne-baba, kötü çevre, kötü yönetim balçık gibidir, zavallı yavruları da çekip yutar.

***Kalabalıklar daima tehlikelidir. İçlerinde mutlaka ruhlarını ucuza satan alçaklar bulunur.

***"İyi olmak sadece doğal olmakken neden herkes rol yapıyor.

***Kurnazlığın, hilenin olduğu yerde küçüklük vardır.

 Arka Kapak:

Fransız Romantik döneminin en önemli yazarlarından sayılan Viktor Hugo, romancı oyun yazarı ve şairdir.1862´de yayımlanan ´Sefiller´ olağanüstü bir ilgiyle karşılandı ve Hugo, Fransa´da büyük bir üne kavuştu. Yayımlandığı yıllarda kısa sürede dünyanın bütün önemli dillerine çevrilen roman, yazarın ününe de Fransa sınırlarının dışına taşıyarak onu bir dünya yazarı yaptı. Paris´in yer altı dünyasında geçen bir dedektif öyküsüne dayanan roman, aynı zamanda Paris halkının yaşamının da bir destanıydı... Gizem ve esrarengiz hava yaratmakta usta olan Hugo´nun ´Sefiller´ i dünyada en çok dile çevirilen ve hala en fazla okunan romanlar arasındadır. Fransız edebiyatında Hugo kadar yapıt vermiş hemen hemen başka bir yazar yoktur.1830´da ´ Romantizm´in en önemli temsilcisi´ sayılmış, şiirleri ve yazılarıyla Çağdaş Fransız edebiyatının temellerinden biri olmuştur. Bu kitap Victor Hugo´nun en önemli eseridir...