KATEGORİLER

Koza Kelebeği Bilmez

Koza Kelebeği Bilmez Kategori: Roman Yazar: Robin Sharma Yayınevi: Goa Dil: Türkçe Sayfa: 209 Sayfa

 KOZA KELEBEĞİ BİLMEZ - Robin Sharma / ROMAN - Kişisel Gelişim

Robin Sharma bir anda okurların hayatına girdi ve kendini kabul ettirdi. Özellikle genç okurlar olmak üzere bu tarz kitapları tercih eden okurlar sıkılmadan okuyabilir ve muhtemelen bir çok yarar görebilecekleridir.

Kitaptan : 

****Hayatını çekingen biri olarak yaşama dostum!!! Çık arenaya, eleştirileri unut, sana verilen günlerin armağanıyla özgürce ve büyük oyna. Hayat kısa, yıllar tıpkı sıcak kumsalda parmaklarının arasından akan kumlar gibi çabucak kayıp gidiyor. Sen parıldamak, yeteneklerini gün ışığına çıkarmak için yaratılmışsın. Hayatta bir tek başarısızlık vardır; o da denememektir... En büyük başarısızlık, en yüce oyunu oynamak istememek, seni ürküten yerlere doğru yürümemektir..."

****´Dünya harika bir kitap; evinden hiç ayrılmayanlar, onun ancak tek sayfasını okuyor..´

****Zihin mükemmel bir uşak, ancak çok gaddar bir efendidir.

blog.milliyet.com.tr/koza-kelebegi-bilmez/Blog/  adresinde roman ve yazarı ile ilgili bir değerlendirme bulacaksınız.

Arka Kapaktan:

"Koza için hayatın sonu olarak görünen şeyi, ustalar kelebek olarak görür." Kafama değen metalin soğukluğunu hissedebiliyordum. Bu iş nasıl bu hale gelmiş olabilirdi? Bir otel odasında oturmuş durumdaydım ve şakağıma silah dayalıydı. Alnımdan aşağı terler boşalıyor, kalbim gümbür gümbür çarpıyordu. Ama gözlerimi yumup son duamı yüksek sesle söylerken mucizevi bir şey oldu. Başım dönmeye başladı, yere yıkıldım, silah da elimden düştü. Orada hareketsiz yatarken birdenbire vücuduma kör edici bir ışık dolmaya başladı. Halbuki ben her zaman ayakları yere basan mantıklı bir insan olagelmiştim. Ne meleklerle konuşmuşluğum vardı -hala da yok- ne de yıldızlara göre hareket ederdim. Ama başıma gelen ortadaydı. İlahi bir tecrübe miydi? Yoksa yaşamakta olduğum aşırı stresli hayata fiziksel tepkimi, doğrusu bilemiyorum. Tek bildiğim orada olan şeyin hayatımın dönüm noktası olduğuydu...