KATEGORİLER

Faust

Faust Kategori: Roman Yazar: Goethe Yayınevi: Sis Dil: Türkçe Sayfa: 333 Sayfa

 FAUST - Goethe / ROMAN

İnsanın yolunun üzerine oturup, onu yoldan çıkaramaya çalışan ´´Şeytan´´ ile gerçeği arayan Faust´un iddialaşmasının öyküsü. Okunması çok kolay olmasa da üzerine düşüp okunması gereken klasiklerden biri.  https://www.youtube.com/watch?v=6jS43zLdyf4  adresinde bu güzel esweri radyo tiyatrosu şeklinde dinlemeyi tercih edebilirsniz. İster kitap, ister film isterse radyo tiyatrosu , herhangi bir yol ile bu büyük eserle tanışmakla kazançlı çıkacağınıza inanabilirsiniz.

www.sosyaldusunce.com/faust-goethe/ veya blog.milliyet.com.tr/goethe---faust/Blog/  sayfalarında Faust´la ilgili iki farklı okur yorumu bulacaksınız.

 

twitter.com/kitap_okumak    www.youtube.com/watch

https://www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/   

Arka Kapaktan :

Faust, yaşadığı çağın bütün bilimlerini öğrenmeye çalışan, bilgi haritası içinde kıvranan karamsar bir kişidir. Nefsiyle onca uğraşmasına rağmen mutluluğu bulamamış olmanın ıstırabıyla kavrulmaktadır.
Şeytanı temsil eden Mephisto, bu durumdaki Faust´u kolayca baştan çıkarabileceğini, sapıklığa sürükleyebileceğini düşünür. Tanrı ise insanın yaradılış itibarı ile iyi olduğunu ve kendi ruhunun iyiliği sayesinde doğru yolu bulabileceğini bildiği için Mephisto´yu Faust üzerinde istediğini yapmakta serbest bırakır.