KATEGORİLER

Işık Bahçeleri

Işık Bahçeleri Kategori: Roman Yazar: Amin Maalouf Yayınevi: Yky Dil: Türkçe Sayfa: 244 Sayfa

 IŞIK BAHÇELERİ – Amin Maalouf / ROMAN

Tarihle günümüz arasında ince bağlar kuran yazarın bu  eserinde de günümüzde ki bir çok olayla ilişki kuracak ve bakış açınızda ciddi değişiklikler kazanabileceksiniz. Amin Maalouf ve eserleri ile tanışmamış bir kitaplık eksik kalmıştır. 
http://nesebesen.blogcu.com/isik–bahceleri/10856781 sayfasında detaylı bir yoruma göz atmak eser hakkında biraz daha kanaat oluşturmanıza katkısı olabilir.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak    https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan : 

Çağdaşımız Mani... Hoşgörü peygamberi Mani...rAmin Maalouf diğer romanlarında olduğu gibi yine bir karakterin yaşamı üzerinden dünyaya açılarak yapıtını kuruyor. Mani´nin inancı ve öyküsü Hıristiyanlık çağının şafağında, İsa´nın ölümünden iki yüz yıl sonra başlar. Bizim çağımızın da kahramanı olabilecek Mani, yaşam öyküsüyle, son nefesine kadar savunduğu inancının oluşturduğu kişisel tarihiyle, o dönemden yani II. yüzyıldan beri hala varolan politik sorunlara da işaret etmiş oluyor.rnrnMani´den bugüne, ´´sanat ve coşku kaynağı olan kitaplarından, bağışlayıcı dininden, coşkulu arayışlarından, insan, doğa ve tanrısallık arasında uyum isteyen çağrısından geriye´´ çok az şey kalmış olsa da; bağnazlık ve iktidar hırsı yapıtını yok etmeye çalışsa da Amin Maalouf onun Aydınlıklar´a açılan inancını ele alıyor ve Mani´nin öyküsüyle bugüne ´´ışık´´ tutuyor.