KATEGORİLER

Ezilenler

Ezilenler Kategori: Roman Yazar: Dostoyevski Yayınevi: Sentez Dil: Türkçe Sayfa: 352 Sayfa

 EZİLENLER – Dostoyevski / ROMAN

Klasikler ve özellikle yazar hakkında çok bir şey yazmak mümkün değil. Hayatınıza katkı da bulanacak eserleden biri.   http://raflarinarasindan.blogspot.com/2011/08/ezilenler–dostoyevski.html adresinde arama yaparak bu değerli klasikle ilgili detaylı yorum okuyabilirsiniz. Eserin filmini de arzu edenler izleyebilirler.

Arka Kapaktan :

Dostoyevski, "Ezilenler" adlı eseri ile haksızlığın ve yoksulluğun dramını büyük kent fonu üzerine büyük bir ustalıkla çizer. İnsan ruhunun derinliklerine iner, bireysel iç çatışmasını kolayca yansıtır. Olağandışı zihinsel durumlarla ilgilenirken çağdaş ruhbilimin bulgularını, varoluşçu düşünürlerin görüşlerini sanki o zamandan sezinlemiş gibidir. Karamsar ve tutucu yönlerine karşın Dostoyevski, "Ezilenler"de halktan çeşitli tipleri, acı çekenleri, suçlu insanları anlatmada eşsiz bir yetenek gösterir.

"Ezilenler"i okurken, bir yandan gözleriniz yaşaracak, diğer yandan hayatın acı gerçekleriyle yüzleşeceksiniz. "Ezilenler", her insanın ayrı bir dünya olduğunu gözler önüne seren bir şaheser, sayfaları heyecanla çevireceğiniz bir Dostoyevski başyapıtı.