KATEGORİLER

Tut Elimi

Tut Elimi Kategori: Roman Yazar: Rebecca Donovan Yayınevi: Parodi Dil: Türkçe Sayfa: 489 Sayfa

TUT ELİMİ - Rebecca Donovan/ ROMAN - Aşk

Aşk temalı romanları tercih eden okurlara öncelikli önerilebilir.  Kitabın ilk yarısı biraz ağır geçse de ikinci yarısı ile birlikte çok daha sürükleyici oluyor.

illekitap.blogspot.com.tr/2014/11/rebecca-donovan-tut-elimi-nefes-serisi-1.html  veya ohyoulovemetoo.blogspot.com.tr/2015/12/tut-elimi-rebecca-donovan-kitap-yorumu.html adreslerinde romanla ilgili yorumlar okunabilir.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/  www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan: ***   Seni incitmeden kendi dünyama nasıl sokacağımı bilmiyorum.

***   Tek bir karede donmuş o güçlü duygu ve gerçeğe hayran kalarak, "Bu çok güzel." dedim bir nefeste.
"Bu fotoğrafı seviyorum." dedi usulca. "Belki de fotoğraftaki ki kızı sevdiğim içindir."

***   Umut pamuk ipliğine bağlıysa aşk bir mucizedir.

***   Benim yanımda olmanı istemeye hakkım yok, biliyorum. Bunun ideal bir arkadaşlık olmadığının da farkındayım. Ama eğer sen yanımda olursan buna dayanmak benim için daha kolay olur. Beni gerçekten tanıyan tek kişi sensin ve ben sana güveniyorum. Benim için yalan söylemeni hiç istemeyeceğim. Parçası olmak istemediğin hiçbir şeye seni bulaştırmayacağım.

***   Göğsümde varlığını sürdüren acı ve beni gecenin bir yarısı uyandırmaya devam eden kabuslar bile varlığımın bir parçası olmuştu artık. Onları kabul ederek hayatıma devam etmiştim. Hala hayattaydım.

Arka Kapaktan :

Kendimi güvende hissedemiyordum bu yerde. Herkes bana bulaşmaktan korkarken, iyice kendi kabuğuma çekildim. Bir gün Evan Mathews adında bir adamın çıkagelip, tek günde hayatımı değiştireceğini nereden bilebilirdim?
Weslyn’in Connecticut eyaletinde herkes nerede, kiminle göründüğünün derdindedir. Emma Thomas’ın ise tek istediği görünmez olmaktır. Onun tüm çabaları, vücudundaki yaraları gizleyerek hayatını arkadaşlarına mükemmelmiş gibi göstermek içindir. Bir gün aşk ansızın kapısını çalar. Aşk ona, sırlarını açığa çıkarmak pahasına da olsa kendisini keşfetme imkânı sağlar.
Bir genç kızın hayatını değiştiren aşk hikâyesi, sessiz çığlıkları, umuda pamuk ipliği ile tutunuşu… Tüm bunlara iddialı Nefes serisinin ilk kitabı olan Tut Elimi’yi okurken tanıklık edeceksiniz.