KATEGORİLER

Gece Yolu

Gece Yolu Kategori: Roman Yazar: Krıstın Hannah Yayınevi: Pegasus Dil: Türkçe Sayfa: 495 Sayfa

 GECE YOLU – Kristin Hannah / ROMAN

Yazarın akıcı üslubu bu romada da kendini gösteriyor.      http://adreamreader.blogspot.com.tr/2013/02/geceyolu   veya     http://kitapmaceralari.blogspot.com.tr/search?q=gece+yolu    adresinde okur yorumları bulabilirsiniz.  Yazarı okuyup ta beğenmeyen yok gibi.

Hannah, okuyucusunu kalbinden yakalamayı ve onu deli gibi etkilemeyi çok iyi başarıyor. Bu kitabı okurken gözyaşlarınız sizden bağımsız olarak akacak ve kendinizi tutamayacaksınız! (Hasan Okçu–Okur yorumu)  

Arka Kapaktan :

Ateşböceği Yolu, Kış Bahçesi ve Gerçek Renkler kitaplarının yazarı Kristin Hannah´ın aşka ve kaybetmeye dair dokunaklı yeni romanı Hayat size bir dizi seçenek sunar.

Beklemek... Geçmişe tutunmak... Unutmak... Affetmek... Siz hangi yolu seçerdiniz?

On sekiz yıldır çocuklarının ihtiyaçlarını her şeyden üstün tutan Jude Farraday´in ikizleri Mia ile Zach zeki ve mutlu birer gençtir.

Defalarca evlatlık verilen ve karanlık bir geçmişe sahip olan Lexi kısa sürede Mia´nın en yakın arkadaşı ve bu birbirine bağlı ailenin de bir parçası olur.

Jude çocuklarının iyi bir yaşam sürmesi ve tehlikelerden uzak olmaları için her şeyi yapmıştır.

Ancak lisedeki son yılları hepsini büyük bir sınavdan geçirir ve sıcak bir yaz gecesi, verilen yanlış bir kararla hepsinin hayatları altüst olur. Farraday ailesi göz açıp kapayıncaya kadar paramparça olacak, Lexi her şeyini kaybedecektir.

Sonraki yıllarda, hepsi o gecenin doğurduğu sonuçlarla yüzleşir ve unutmaya çalışır. Ya da affetme cesaretini kendinde bulmaya...

Hayat dolu ve evrensel bir roman... Gece Yolu annelik, kimlik, aşk ve affetmeye dair soruları derinlemesine işliyor.

Hem kaybetmenin verdiği şiddetli acıyı hem de ümidin hayret verici gücünü gözler önüne seren aydınlatıcı, yürek parçalayıcı bir roman. Kristin Hannah aile özlemi, insan kalbinin direnci ve sevdiklerimizi affetme cesaretine dair unutulmaz bir hikâyeyi olabilecek en iyi şekilde anlatıyor. "Gece Yolu insan ruhunun affetme konusundaki eşsiz gücüne dair özel bir kitap." –New York Journal of Books–

"Gece Yolu´nu okuyup da hikâyesinden ve karakterlerden etkilenmemeniz imkânsız. Kitabı bitirdikten sonra bile etkisini birkaç gün üzerinizden atamayacaksınız." –The Huffington Post–

"Gece Yolu´nu son sayfasına kadar ağlayarak okuyacaksınız." –The Daily Mail–

"Vay canına! Sanırım Kristin Hannah en güzel kitabını yazdı. Hannah her zaman harika hikâyeler yazıyor ama Gece Yolu ilk sayfasından itibaren sizi etkisine alıp bitinceye kadar elinizden düşürmek istemeyeceğiniz türden bir hikâye." –Bestsellersworld.com–