KATEGORİLER

Vasiyet

Vasiyet Kategori: Roman Yazar: Elizabeth Adler Yayınevi: İlyada Dil: Türkçe Sayfa: 427 Sayfa

VASİYET–Elizabeth Adler / ROMAN – Macera

Macera polisiye tarzı romanlardan hoşlananlara önerilebilir. Kitap oldukça akıcı ancak bittiğinde geriye çok şey bırakmıyor gibi. Arzu ederseniz  http://kirmizirouge.blogspot.com.tr/search/label/Vasiyet  linkinde bir bloggerın kitap ile ilgili değerlendirmesine göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan:  ´Sırlara dolanmış romantik bir macera.´ Sarasota Herald–Tribune

´Parıltılı yaşamlar arasında seyreden bir serüven.´ New York Daily News

´Adler´in okumaktan büyük keyfi alacağınız bu son romanı, Akdeniz´in parmak ısırtan o istisnai güzelliğinin bir portresi gibi. Tek kelimeyle özgün ve sürükleyici.´ Book Reviews New York Times en çok satanlar yazarları arasında yer alan Elizabeth Adler sizi, yalanlarla örülmüş hayatların eşliğinde ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir Akdeniz seyahatine davet ediyor. Aydınlatılması gereken faili meçhul bir cinayet, yapılacaklar listesinin en başında yer alıyor. Dünyanın sayılı zenginlerinden İngiliz Sör Robert Waldo Hardwick´in esrarengiz bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi ve ardında bıraktığı bir liste ile başlar serüven. Bu liste, bizzat Hardwick tarafından yazılmıştır ve kendisini öldürmüş olabileceğinden şüphelendiği kişilerin isimlerinden oluşmaktadır. Daisy Keane ve Dedektif Harry Montana katili bulmak için iş başındadırlar. Her şeyin açıklığa kavuşacağı ve Capri Adası´nda son bulacak bu mavi yolculuğa, altı şüpheli ve bu şüphelilerin Daisy ile Montana´nın asıl amacını sezmelerini güçleştirmek için altı ´piyon´ davetlidir.

Tüm masrafları merhum Sör Robert Waldo Hardwick tarafından karşılanmış olan, eşsiz bir Akdeniz seyahati. Monte Carlo, St. Tropez, Sorrento? Her yeni durakta yeni sırlar, her yeni hayatta kafaları kurcalayan koca bir ´muamma.´ Ve herkes sırasıyla eteğindeki taşları döküyor. Son durak Capri Adası´ndaki Belkiss Köşk´ü; yani sır düğümünün çözüleceği, merakla beklenen vasiyetin okunacağı ve en önemlisi Hardwick´in katilinin ortaya çıkacağı o görkemli villa. Yorkshire´ın güzelliği, Akdeniz´in muhteşem koyları, görenlerin ayaklarını yerden kesen Mavi Yat´ta gerçekleşen rüya gibi bir seyahat, Daisy ve Montana arasındaki sıcak yakınlaşmayla kıvılcımlanan bir aşk ile Belkiss Köşkü ve Capri Adası´nın büyüleyici güzelliğini birleştiren, zekice kurgulanmış bir roman.

Adler ile koltuğunuzdan kalkmadan dünyanın güzelliklerini keşfe çıkacak ve kendinizi maceranın tam ortasında bulacaksınız. Gerçeklikten koparıp götüren bir kurgu yeteneği? Ruhu okşayan doğası ve ağzınızı sulandıracak yiyecekleriyle, eşsiz bir mavi yolculuğa davetlisiniz.

Publishers Weekly Umduğunuzdan çok daha fazlası? Ustalıkla kullanılmış dil, hoş bir anlatım?

Zengin betimlemeler sayfalardaki büyülü atmosferi capcanlı yaşatacak cinsten. Booklist Okuyucuları umulmadık aşklar ve sırlarla dolu bir dünyayı keşfe çıkaran, düğümlerin İtalya´da çözüleceği benzersiz bir roman.

Tucson Citizen Adler´ın bu romanı, esrarengiz karakterler ve onların sıra dışı hayat hikayeleri üzerine kurulu, cennetten kopup gelme mekanların tadına doyulmaz betimlemeleriyle dolup taşan, sürükleyici bir eser. Booklist Adler ve seyahat romanları? Birbirine bu kadar uyum sağlayan bir başka ikili bulmak, oldukça güç olsa gerek. Enteresan bir aile dramının, Akdeniz´in olağanüstü doğasında geçen kusursuz bir seyahat eşliğinde sunumu, sizi koltuğunuzdan alıp başka diyarlara götürecek. The Readers Guild Tıpkı Adler´ın diğer eserleri gibi yaratıcı, zihni kurcalayan ve sıradışı bir roman. Bangor Chronicle