KATEGORİLER

Ay Hadi İnşallah

Ay Hadi İnşallah Kategori: Roman Yazar: Pucca Günlük 4 Yayınevi: Okuyanus Dil: Türkçe Sayfa: 330 Sayfa

AY HADİ İNŞALLAH – Pucca Günlük 4 / ROMAN

Oldukça akıcı ve güldüren kitaplar . Yine de bittiğinde geride pek bir şey bırakmayan sabun köpüğü filmler gibi. Şezlongta unutabilecek kitaplardan. Büşra Pekin ve Murat Boz´un başrolde yer aldığı Hadi İnşallah www.sinemalar.com/film/228974/hadi–insallah filmini izleyerek bu seri hakkında fikir edinebilirsiniz. 

blog.milliyet.com.tr/ay–hadi–insallah––––pucca/Blog/  veya www.goodreads.com/book/show/18807701–ay–hadi–n–allah adreslerinde okur yorumları ve  kitapla ilgili biraz daha detay bulabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

 "Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s.tükler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olamayacak… Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş… Hiiiiiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah!" 

"İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale´yi saklıyorum, Kız´ı kıskanıyorum, As´la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…" 

Bu kitabın okuyucularına bir uyarısı olsaydı, o da "Pucca bu, anılarını mutlaka okuyun ama sakın ola ilişkinizde uygulamayın!" olurdu… Sosyal Medya´nın kraliçesi Pucca, 4. kitabı Ay Hadi İnşallah´ta yine kadın zekâsını, komikliğini, sinsiliğini, şaşkınlığını ve hani o bildiğimiz, "Ne onunla ne onsuz!" aşkı en yalın haliyle yazdı… İlk kitabından itibaren başına gelen her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıp çoğu zaman, "Sanki beni anlatmışsın…" dedirten Pucca´nın günlüğünde bu kez en bilinen aşkı Ceri ile olan hikâyesini okuyacağız. 

Her durumdan bir kavga çıkaran, her kavgada ayrılan, her ayrılıktan 10 dakika sonra barışan Pucca ve Ceri´yi okurken, bakalım siz hangi tarafta yer alacaksınız?