KATEGORİLER

Umut

Umut Kategori: Roman Yazar: Ayşe Kulin Yayınevi: Everest Dil: Türkçe Sayfa: 381 Sayfa

 UMUT–Ayşe kulin / ROMAN – Biyografi

Serinin ilk kitabı olan VEDA ´dan sonra okunmasını önereceğimiz  bir roman . Osmanlı´nın yıkılışı, genç Cumhuriyetin kuruluşu, göçler ve hayata tutunmaya çalışan köklü bir ailenin öyküsü. Beğeneceğinizi ümit ediyoruz. 

kitaplarimolmadanasla.blogspot.com.tr/search veya nesrinmutlu.blogspot.com.tr/search adreslerinde kitap kurtlarının çok güzel değerlendirmelerini bulacaksınız.

 ·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan :

Osmanlı´nın gözdesi Bosna bir imza ile elden çıkarken, Kulin ailesi Bosna´dan İstanbul´a göç ediyor, çöken imparatorluğun son maliye nazırı Ahmet Reşat sürgüne gidiyordu. Sabahat ile Aram´ın aşkı ise tehcir olaylarının acısına yenik düşmeyecekti. Yeni bir cumhuriyet, yeni bir şehir ve yeni bir yuva kurulurken hayat hep akan bir suydu Sitare, Muhittin ve herkes için... Savaşlar, yıkımlar, sürgünlerin ardından Umut geliyor. Umut "Hayat Akan Bir Sudur"´da Kulin, Veda ile başladığı Osmanlı ailelerinin yaşamına, bu kez de Cumhuriyetin yeni kurulmakta olduğu sancılı yıllarda tanıklık ediyor. Akıp gitmekte olan günlük hayat derinden değişmekte, bu değişim aşklara, dostluklara, aile ilişkilerine, her şeye yansımaktadır. Ayşe Kulin, bir kez daha okurlarına ellerinden bırakamayacakları, okuyup bitirdikten sonra anılarına katacakları bir armağan sunuyor.