KATEGORİLER

Yatağımdaki Yabancı

Yatağımdaki Yabancı Kategori: Roman Yazar: Sinan Akyüz Yayınevi: Alfa Dil: Türkçe Sayfa: 189 Sayfa

 YATAĞIMDAKİ YABANCI–Sinan Akyüz / ROMAN– Evlilik

Yazarın ´´İki Kişilik Yalnızlık´´  romanında  yaşanmış bir olay vardı ve oldukça ilgimizi çekmişti. Bu kitabı da aynı çizgide olacağı ümidi ile okuduk. Sonuç : Yorum yazmaya dahi değmez, ´´Zaman Kaybı´´.

 zeynepinbeyni.blogspot.com.tr/  bir başka yorum okuyabilirsiniz. 

Zeynep Hanımın blogundan bu alıntıyı buradan paylaşmak istedik, çok güzel özetlemiş kendileri. Ellerine sağlık :)

Son olarak;

Çok sevgili (Özellikle Türk) yazarlar size sesleniyorum;
Biz bu kitaplara hatırı sayılır paralar ödüyoruz. Yurt dışındaki gibi bi dergi parasına alamıyoruz bu kitapları. Artık rica ediyorum saçma şeyler yazmayın, saçma şeyler yazarken konuyu uzatıp kitabı kalınlaştırmayın (kalın kitap daha pahalı oluyo şekerim). 
Caanım yayınevi çalışanları,
Karşınıza bir yazar geldiği zaman ince eleyip sık dokuyun. "Aa bu adamın kitabı daha önce çok satmıştı" deyip direkt redaktöre göndermeyin. Belki adamın eşek saatine denk gelmiştir kitap, belki çok b.ktandır afedersin.
Saygıdeğer edebiyat eleştirmenleri,
Reklamını yapacağınız, bestseller raflarına yükselteceğiniz kitaplar için kaç para alıyorsunuz bilmiyorum ama siz o paraları alacaksınız diye, biz bu kitaplara daha çok para ödüyoruz, akıllı olun :P
 
Arka Kapaktan:
Her biri yayınlandığı dönemin çok satanlarından olmuş Etekli İktidar, Bana Sırtını Dönme ve İki Kişilik Yalnızlık adlı kitapların yazarı Sinan Akyüz, günümüz ilişkilerini her yönüyle sorgulayan yeni bir kitapla karşınızda. Yatağımdaki Yabancı´yı okuyunca ilişki oyunlarını ve dürüstlüğün gücü hakkında sıra dışı bakış açılarını keşfedeceksiniz.

"Ne düşünüyorsun? Haydi başla anlatmaya . Bu işin sonunda acı çekeceğimi bilsem de seni dinleyeceğim.
"Bilmem. Hiç konuşmasak mı acaba? Dürüst olmak göründüğü kadar kolay değildir. Çoğu zaman kelimeler insanın boğazında düğümlenir. Anlatmak istersin ama o kadar kolay anlatamazsın."

Aşkta dürüstlük ne kadar mümkün?
Ya da mutlu olmak için dürüstlük şart mı?
Saklanmış sırlar söylenirse ilişki daha mı güçlenir?
Yoksa dürüstlüğün bedeli yalnızlık mıdır?
Evli bir çift, bir gece, birbirine karşı sınırsızca dürüst olmaya karar verirler. Gece karanlığında riskli bir oyun başlar. Sahne, bir yatak odasıdır. Başrollerde bir kadın, bir adam ve "gizlenmiş gerçekler" vardır. İtiraflar ardı ardına gelmeye başlar. 
Acaba bir ilişki bu itiraf yükünü taşıyabilir mi?
Bir denemedir yaşananlar: "Acaba kırıp dökmeden, acı vermeden, yabancılaşmadan aşkta dürüst olmak mümkün mü?