KATEGORİLER

Sol Ayağım

Sol Ayağım Kategori: Roman Yazar: Christy Brown Yayınevi: Nemesis Kitap Dil: Türkçe Sayfa: 189 Sayfa

SOL AYAĞIM – Christy Brown / ROMAN – Biyografi

 Çok söz var kitabın bize söylediği. En önemlisi ‘’ Anne’’ gerçeğini bir kez daha önümüze koyuyor. Şefkat, sabır ve azimle nelerin olabileceğinin hikayesi. Ve tabii yaşanmış hikayesi. Sahip olduklarımızın değerini bilmek, işine tutkuyla bağlı doktorların ve her meslekten insanların ona gereksinimi olanlar için ne kadar önemli olduğu, yaşamın tüm eksilerimizle bizi kucaklamaya hazır olduğu ve bizim de bu kucaklaşma için hazırlanmamız gerektiği, toplumun engelli insanlara karşı bakışındaki acıma duygusunun o insanların yüreklerinde açtığı ´diğerlerinden farklı olma´ yarası,... Okunması  gereken bir eser. Okuyunca da kütüphanenizde yer alacak zaten. 

 www.kitapokumakistermisin.com

Kitap Kategorisi : ÜÇ YILDIZ 

Arka Kapaktan :

 Christy Brown, beyin felcinin bir kurbanı olarak dünyaya geldi. Buna rağmen,

  yardıma muhtaç bu küçük bebek, İrlanda edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücünü ve duyarlı zekâsını barındırmaktaydı. 

Bu, Christy Brown´ın kendi hikâyesidir. Yazarın, sol ayak parmaklarıyla yazmayı, resim yapmayı ve daktilo  kullanmayı öğrenmek için  çocukluğundagösterdiği  mücadeleyi anlatmaktadır. Bu tarzda yazdığı diğer bir kitabı ´Down All The Days´ en çok satan kitaplar arasına girmiştir. 

Sol Ayağım; Christy Brown´ı Daniel Day–Lewis´in canlandırdığı, çok başarılı bir filme konu edinilmiştir. 

´Sürükleyici,  eğlenceli ve ilham verici´ 

– Irish Times 

´Erdemli ve hiçbir şekilde yozlaştırılmamış bir cesaret öyküsü´ 

– Sunday Times 

´ Modern  zamanın edebi başyapıtlarından biri´ 

– Irish Times