KATEGORİLER

Momo

Momo Kategori: Roman Yazar: Michael Ende Yayınevi: Kabalcı Dil: Türkçe Sayfa: 303 Sayfa

 MOMO–Michael Ende / ROMAN

Kimi okurlar çocuklar için yazıldığını düşünsede büyük küçük herkesin okuması gereken ve artık klasikler arasında yer almaya başlayan bu farklı öykünün kitaplığınızda bulunmasını öneririz. Okumamızı öneren kitap dostumuza teşekkür ediyoruz.

 kutuphanekurdu.blogspot.ch/2013/08/momo.html adresinde kitap ile ilgili daha detaylı bir yorum ve kısa bir özete ulaşabilirsiniz 

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

                    https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                    https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

Momo karşısındakileri, aptal insanların bile aklına parlak düşünceler getirecek şekilde dinlerdi...Momo´nun yanında oynanan oyunlar başka hiçbir yerde oynanamazdı.
 
Yaşanılan gün içinde çok büyük bir sır vardır. Bu büyük sır zamandır. Onu ölçmek için saatler ve takvimler yapılmıştır. Ama bunlar hiçbir şey ifade etmez. Herkes çok iyi bilir ki, bazen bir saatlik süre insana ömür kadar uzun gelirken, bazen de göz açıp kapayıncaya kadar geçip gider. Çünkü zaman, yaşamın kendisidir ve yaşamın yeri yürektir.
 
Zamanınızı çalıyorlar sevgili dostlar, kendi istekleri uğruna sizi kandırıyor ve zamanınızı çalıyorlar... Ama Momo ve çocuklar sizi uyarıyor... Ey insanlık, dinle ve anla!... Onikiye beş kaldı... Aç gözünü, tetikte ol... Hırsız çaldı zamanı. Okuyun ve anlayın... Zamanınızı çalıyorlar.
 
Bitmeyecek Öykü ile çok sevilen Michael Ende´den efsaneleşmiş bir eser daha... Üstelik yine hem çocuklara hem de çocuk kalmaya uğraşan büyükler...