KATEGORİLER

Koreş

Koreş Kategori: Roman Yazar: Asher Kravitz Yayınevi: Koton Dil: Türkçe Sayfa: 240 Sayfa

 KOREŞ – Asher Kravitz – ROMAN

Hitler dönemiminin ilk başlangıç günleri ve ilerleyen zamanlarda yaşananların bir köpeğin gözünden anlatıldığı ´´Fabl´´ tarzı bir roman. Farklı  ve oldukça akıcı bir üslubu var romanın. Ancak özellikle son sayfalarda yahudi ırkının üstünlüğü gereksiz ve anlamsız yere vurgulanmakta ve kitap İsrail devleti taraından sipariş üserine yazılmış bir kitap havasına bürünüyor. Okunmalı demek pek mümkün değil, değişik bir şeyler arayanlar okuyabilirler...

www.posta.com.tr/cumartesipostasi/HaberDetay/Bir–kopegin–gozunden–soykirim.htm linkinde kitap için yazılmış bir değerlendirmeyi okumanız mümkün.

 Arka Kapaktan:

Bu kitap 1935 yılında Almanya’da Yahudi bir ailenin evinde doğan özel bir köpeğin ağzından kahramanlığın ve hayatta kalmanın, korkusuz bir dostluğun ve sadakatin öyküsüdür. Kararları insanların verdiği bir dünyada köpek olmak kolay değildir. Hele de Tanrı’dan kemik dolu bir mama kabı yerine bilge bir köpek olmayı ve insanların dilinden anlamayı dileyen bir köpek olmak. Soykırım’a tanıklık eden Koreş’in anılarını okurken bir köpeğin gözünden sevgiyi ve korkuyu huzuru ve zulmü hissedeceksiniz.