KATEGORİLER

Piruze

Piruze Kategori: Roman Yazar: Sinan Akyüz Yayınevi: Alfa Dil: Türkçe Sayfa: 464 Sayfa

 PİRUZE – Sinan Akyüz / ROMAN

Oldukça etkileyici ve akıcı bir roman. Yazarı tanıyanlar bu kitabını da bir solukta okuyup, bitereceklerdir. Kahramanların bütün bu olup bitenleri yaşamış olmaları kitabı okur için çok daha ilgi çekici hale getirmekte ve genelde okurlar çok kısa bir sürede kitabı bitirdiklerini ifade etmekteler.

ebrulidusler.blogspot.com.tr/  veya     kitap.yazarokur.com/piruze–samda–bir–turk–gelin.html adreslerinde Piruze hakkında eleştiri okunabilir.

Arka Kapaktan :

"Erkeklere Bu evde eksik oları sensin dediğimizde, adamların yüzleri asılıyor. Biz kadınları, çok film izlemekle suçluyorlar. Keşke evlendikten sonra da ellerimizi tutabilselerdi. Başımızı dizlerinin üzerine yatırıp saçlarımızı okşasalardı. Erkekler evlendikten sonra bunları neden yapmıyorlar? Sahi, bunlar hep filmlerde mi yaşanıyor?"
Derlermiş ki, bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine. Çağlar içinde yankı bulan, eski bir çare ile zincirlidir ötekine.
Yaşadığı acı gerçeklerden kurtulmak için Şamlı bir kocanın elinden Türkiyeye kaçan genç bir kadının oğullarına kavuşmak için verdiği mücadelenin hüzün dolu hikâyesi, hafızalarınızdan kolay kolay silinmeyeceğe benziyor.
İki Kişilik Yalnzılık, Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı gibi çok okunan kitapalrın yazarı Sinan Akyüzün kaleminden genç yaşta Şamda gelin olan Piruzenin gerçek yaşamöyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız...
.