KATEGORİLER

On Bir Dakika

On Bir Dakika Kategori: Roman Yazar: Paulo Coelho Yayınevi: Can Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 238 Sayfa

ON BİR DAKİKA / Paulo Coelho – ROMAN 

Biz yazarı seviyoruz . Hac dışında bütün kitaplarını okuma şansını bulduk.Son yazdığı ´´Elif´ dışında hepsini de beğendik. Elif´i de zorlayarak da olsa okuduk, yarım bırakmadık. Ne olursa olsun okutuyor kitapları. Bazen tekrarlar yakalasanızda her kitapta ayrı konular , ayrı kahramanlarla ufkumuza katkı da bulunmaya devam ediyor usta kalem. Biz okunmasını öneriyor ve kitaplığımızda yer veriyoruz bu kitabına da.

kitapmaceralari.blogspot.com/search       ve      herseydenkonusmali.blogspot.com.tr/    adreslerinde On Bir Dakika ile ilgili okur yorumlarına bakabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

On Bir Dakika, dünyanın en eski mesleği üzerine kurulu bir aşk masalı. Paulo Coelho´nun kahramanı güzeller güzeli Maria, pek çok genç kız gibi iyi bir eş, sakin bir yuva değil, serüvenler, aşklar, zenginlikler hayal etmektedir. Bu hayallerin peşine takılıp ülkesinden çok uzaklara, İsviçre´ye sürüklenir. Dilini bilmediği yabancı bir dünyada, hayallerini gerçekleştirmek uğruna garip serüvenlere karışan genç kadının cesareti yanında ilkeleri de sınanır. Maria, birçok kadının ömür boyu adımını atamadığı bir eşikten geçmektedir: kendini, bedenini, ruhunu ve cinselliğini tanıma. Aşk ve cinsel özgürlük, zenginlik ve yoksulluk, utanç ve cesaret, çıkar ve özveri, söz simyacısı Paulo Coelho´nun Maria için katı gerçeklerle dokuduğu düşler dünyasının çelişkileri. Maria´nın serüveni nasıl biterse bitsin, her şeye rağmen ´Dünya yalnızca on bir dakika süren bir şeyin çevresinde dönüyor.´