KATEGORİLER

Düş Zamanı

Düş Zamanı Kategori: Roman Yazar: Barbara Wood Yayınevi: Yurt Kitap Yayın Dil: Türkçe Sayfa: 604 Sayfa

 DÜŞ ZAMANI – Barbara Wood / ROMAN – Tarih

Bir aborjin romanı olarak elinize alsanızda çok konuda fikirler edinmek mümkün. İngiliz Emperyalizmi, Avusturalya kıtası ve burada tarım, gündelik hayat vb. Kitap çok hızlı akmasa da kendini okutmasını biliyor. Son ve en önemli kısımlar oldukça hızlı geçmiş bize kalırsa. Kitapta bir çok konu dan enstantaneler edinilse de temelde bir ´´Aile Dizimi ´´  romanı ortaya çıkmış sanki. Aborjin hakkında yazılmış Marlo Morgan´ın  Bir Çift Yürek isimli romanının akıcılığını ve etkisini bu kitaptan almak pek de mümkün değil.

Tarih ilgi alanınızda ise çekinmeden alıp okuyabilirsiniz. Aksi halde çok da kolay akmıyor. Her şeye rağmen biz kitaplığımızda 3 Yıldızlılar rafında yer verdik. 

www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp  linkinde okur yorumlarına göz atabilirsiniz.

·            http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

                    https://twitter.com/kitap_okumak                                 

                                   https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

 

·          

Arka Kapaktan:

Aborjin Mitolojisinin: Şarkı Yolu´nun, Düş Zamanı´nın, 19. Yüzyıl Avustralya´sının Romanı Ama defterdeki ipuçlarını bulamadan, o yolu nasıl takip edebilirdi ki? Belki de günlükte o yolu işaret eden bazı ipuçları olabilirdi. Ama Joanna bunları şimdiye kadar hiçbir zaman görememişti. Fielding´in kamp ateşinden uzaklaştığını görünce: ´Bir şey mi oldu, Kaptan? ´ diye sordu. ´İçimde kötü bir his var´ diye sıçradı Graham. Hep beraber kulak kabarttılar. ´Fırtınaya benziyor´ dedi Beth. Bu arada Sammy birden dizlerinin üzerine çöktü. ´Su! ´ diye bağırdı. Sesin geldiği yöne doğru döndüler. Hiçbir şey göremiyorlardı ama yerin hareket etitğini hissedebiliyorlardı. ´Bu da ne? ´ diye haykırdı Graham. Yeryüzünün üstlerine çöktüğünü gördüler. ´Anne! ´ diye bağırdı Beth. ´Beth!