KATEGORİLER

Darağacı

Darağacı Kategori: Roman Yazar: M. Necati Sepetçioğlu Yayınevi: İrfan Yayınevi Dil: Türkçe Sayfa: 434 Sayfa

 DARAĞACI – M.Necati Sepetçioğlu / ROMAN – Tarih

Yıldırım Beyazıt ve Timur arasında geçen savaş etrafında yaşanan olaylardan kaleme alınmış , oldukça akıcı ve başarılı bir tarihi roman. Tarihten hoşlananlara öneririz.

 

 
okumayetisi.blogspot.com/2012/04/9–m–necatisepetciogludaragaci.html‎ adresinde kitap hakkında fikir verebilecek bir başka okur yorumuna ulaşabilirsiniz. 

Arka Kapaktan :

Sanat adamları ancak yeryüzünü güzelleştirebilmek uğrunda, çirkinde bile mevcut olan bütün güzellikleri insanların gönül gözünde yerleştirmek için çaba sarfetmek mecburiyetindedirler. Yeryüzünün güzelleşmesi dünkü, bugünkü, yarınki çabaların senteziyle olur. Mesele bu üç çabanın sentezini yapabilmek, bugün bütün maddi zenginliklerine rağmen ruh yoksulluğunda bunalan insanlara yarının sentezini gösterebilmektir. Bu böyle olunca da insan ve güzel mefhumları bir araya gelmiş olur. Bu görüş açısından da insanın varlığının sebebi olarak ortada güzellik kalır. Güzel aynı zamanda insanın huzurudur, umududur ve mutluluğudur. Sanat adamının görevi ise huzur, umut ve mutluluk içindir.