KATEGORİLER

Tanrıça

Tanrıça Kategori: Roman Yazar: Aimee Carter Yayınevi: Ephesus Dil: Türkçe Sayfa: 316 Sayfa

 TANRIÇA – Aimee Carter – ROMAN

Yunan Mitolojisindeki kahramanlara ve mitlere gönderme yapan , ´´ Gençlik Romanı´´ havasında bir kitap. Romantizm ilginizi çekiyorsa ilginizi çekebilir.

http://benherneysemo.blogspot.com/2012/07/tanrca–aimee–carter–bir–modern–hades.html buradan daha detaylı bir yorum bulabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

 Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate´in sırası. 

Kate´in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Katein annesini hayatta tutacaktır.

Kate, Henrynin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir. 

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henrynin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Fakat başarısız olursa…

"Büyüleyici ve kendini zorla okutan bu kitap, klasik mitler ve modern hikâyeciliği eğlenceli ve tuhaf bir dille yeniden şekillendiriyor. Genç kızlar için muhteşem bir hikâye."
Melisa Anelli