KATEGORİLER

Son Ada

Son Ada Kategori: Roman Yazar: Zülfü Livaneli Yayınevi: Remzi Kitabevi Dil: Türkçe Sayfa: 183 Sayfa

 SON ADA – Zülfü Livaneli / ROMAN

Usta yazarımızın insanın zaaflarını akıcı ve çarpıcı bir üslupla işlediği bu kitabın okunmasını öneririz. Başlayınca zaten bırakmanız mümkün  olmayacak. Yine bir kitap dostumuzun tavsiyesi ile okuduk , beğendik ve gelecek nesillerimizinde okumaları için kitaplığımızda yer verdik. Biz de tavsiye ediyoruz. 

http://ayseninkitapkulubu.blogspot.com.tr/search?q=Son+Ada veya http://kitapnot.blogspot.com.tr/search?q=Son+Ada   adresinde  kitap hakkında yapılmış bir yorumu okuyabilirsiniz.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak

 Arka Kapaktan : Livaneli´den alegorik ve sarsıcı bir roman...Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir. Önceleri sıradan görünen bu müdahaleler, sonunda düşmanı düşmana kırdırmaya dek varacaktır. Başta martılar olmak üzere, ada halkı dahil tüm canlılar Başkan´ın acımasızlığından payını alacaktır. Bu arada durdurulamaz görünen bu gidişe direnen bazı sesler de vardır.Livaneli Son Ada´da, düşsel bir ülkede yaşanan aslında hepimizin aşina olduğu olayları alegorik bir anlatımla verirken, politik ve kişisel ihtiraslarla topluma ve doğaya müdahalelerin sonuçlarını da gözler önüne seriyor.