KATEGORİLER

Martın Eden

Martın Eden Kategori: Roman Yazar: Jack London Yayınevi: Cem Yayınevi Dil: Türkçe Sayfa: 616 Sayfa

 MARTIN EDEN – Jack london / ROMAN

Özet baskı dahi olsa edinip okunmalı ve kitaplıkta her zaman bulunmalı. O bir klasik ve hayatınıza bi çok şey katacaktır.

http://esrarenklibirhayat.blogspot.com buradan bir kitap dostunun yorumuna göz atabilirsiniz.

Hatırlatmakta yarar var, okumaya zaman ayıramıyorsanız kitabın filmi de var ancak bu değerli klasiğin filmini izlemek yerine okunmasını ifade etmek isteriz.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak 

  Arka Kapaktan : Cem Yayınevi, ünlü yazar Jack London´un (1876–1916) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye´de de olağanüstü ilgiyle karşılanan eserlerini okurlarına toplu olarak sunuyor. Jack London´un roman, öykü, deneme ve anı kitaplarından oluşan bu toplamda, onun en seçkin eserlerini bulabileceksiniz. Jack London Toplu Eserleri´nde tüm kitaplar, ilk basımlarının özgün biçimine sadık kalınarak eksiksiz çevrilmiş ve Kadir Kıvılcımlı tarafından dipnotlarla zenginleştirilerek yayına hazırlanmıştır.Martin Eden, Jack London´un özyaşamsal öğeleri en yoğun taşıyan romanıdır. Martin Eden´in yazarlık serüveni, yaşama dört elle sarılması ve iyimser bakışı, London´un yaşamıyla büyük koşutluklar gösterir. Bu roman, sınıf atlamada bireysel savaşımın başarısızlığı üzerine yazılmış en güçlü metinlerden biri olarak da bilinir. London´un yaşamına dair bir görüş oluşturabilmek için, bu roman mutlaka okunmalıdır.