KATEGORİLER

Ye Dua Et Sev

Ye Dua Et Sev Kategori: Roman Yazar: Elizabeth Gilbert Yayınevi: Pegasus Dil: Türkçe Sayfa: 490 Sayfa

 YE DUA ET SEV – Elizabeth Gilbert – ROMAN

Değişik ülkeler hakkında yeni bilgilerle dolu, bir gezi ve kendi ile yüzleşme romanı. Okuyunca bir şeyler kazanmak çok da olası değil, okumayınca bir şey kaybetmeyeceğiniz mutlak gibi.  Netice de biz bu kitaba kütüphanemizde yer vermeyi düşünmedik.

Okumayı düşünenlere  kitabın filminin de  olduğunu hatırlatmak isteriz. Bizim her zaman seçimimiz bir kitabın filmi varsa onu izlemekten yana. Kazanılan zaman ile bir başka kitap okumak mümkün olacaktır.

http://blog.milliyet.com.tr/ye–dua–et–sev/Blog/?BlogNo=324401  buradan bir okurun yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Arka kapaktan :

Ye, Dua Et, Sev kitabının satışları 2 milyona yaklaşırken önümüzdeki birkaç ay içinde bu rakamın 5 milyonu bulması bekleniyor. Kitap 36 dile çevrildi yaklaşık 1 Yıl boyunca bütün en çok satanlar listesinde 1. sırada ve halen ilk üçte yerini korumaktadır.2008 yılında filme alınacak kitapta hayatını Ye, Dua Et, Sev´de anlatan yazar Elizabeth Gilbert´i Julia Roberts canlandıracak.Ye, Dua Et, Sev bu olağanüstü kitabı çok sevdim.Hillary Clinton Bugünlerde sokakta gördüğüm kadınların neredeyse hepsinin elinde Ye Dua Et Sev´i görüyorum. Elizabeth´i programıma çıkarmak için oldukça sabırsızlanmıştım.Oprah WinfreyBu Sürükleyici ve cezbedici gezi anısında, gazeteci Liz Gilbert bir yıllığına İtalya, Hindistan ve Endonezya´yı kapsayan bir yolculuğa çıkar Şanslıyız ki öğrendiği şeyleri Kendimize katabiliriz. Marie Claire Müthiş, ilgi çekici, zekice ve yüksek derecede keyif veren bir anı romanı..Mutlaka Okuyun TimeOtuzlu yaşlarının başında, Elizabeth Gilbert modern bir kadının isteyebileceği her şeye sahipti iyi bir eş, şehre uzak büyük bir ev, başarılı kariyer fakat tatmin ve mutlu hissetmek yerine o, panik ve şaşkınlıkla tükendiğini hissediyordu. Bu, bilgelik ve heyecanla yüklü kitap onun sahip olduğu başarı göstergesi olan şeyleri arkasında bırakıp bunların yerine koyduklarının hikayesidir. Takip eden bir boşanma ve yıkıcı bir depresyondan sonra, Gilbert kendi doğasının gerektirdiği üç özelliği sorgulamak üzere ön plana plana çıkarır ve üç farklı kültür zeminin karşılaştırır: İtalya´da keyif, Hindistan´da ibadet ve Bali´nin Endonezya Adalarında dünyevi hazlar ve ilahi yücelik arasındaki denge.Yakın zamanda Elizabeth Gilbert gibi iyi bir yazar daha tanımış değilim. Gilbert´in kitabı zeka, neşe ve konuşma diline özgü tartışmasız bir canlılık ile yüklü.THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW