KATEGORİLER

Gırnatacı

Gırnatacı Kategori: Roman Yazar: Ercüment Cengiz Yayınevi: Everest Dil: Türkçe Sayfa: 334 Sayfa

GIRNATACI – Ercüment Cengiz / ROMAN

Öneri üzerine okuduğumuz sürpriz bir kitap oldu ´Gırnatacı´. Yaşanmış olaylar üzerine kaleme alınmış romanlar her zaman ilgimiz çekmiştir zaten. Okuduk, beğendik, kütüphanemize gelecek nesillerimiz okusun diye koyduk. Yazara ve okumamızı öneren kitap dostumuza teşekkür ederiz. 

http://adadenizi.blogspot.com/2013/10/grnatac.html

https://www.goodreads.com/book/show/16170208–g–rnatac den alınmış bir yorum :

Arda Keskinkilic( rated it 5 of 5 stars) Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. ercüment cengiz edebiyat dünyamıza hışımla girdi ve yerinin sağlam olduğunu gösterdi. ikinci kitabını da yazıyormuş hali hazırda zaten. sabırsızlıkla bekliyoruz. ödüllü kitap gırnatacı´yı da herkesin okumasını tavsiye ediyorum

         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan : 

2012 yılı Everest İlk Roman Ödülü´nü kazanan Gırnatacı, aşkı, kardeşliği, vefayı, vefasızlığı ve savrulan hayatları anlatıyor. 1890´lardan 1955 e uzanan, İstanbul ile Chicago arasında gidip gelen romana, "sol gırnata"nın hüzünlü sesi eşlik ediyor. Galata´da Küplü Meyhane´de gırnata çalan on yedi yaşındaki Osman´ın, Sultan II. Abdülhamit´in emriyle 1893 yılında Chicago Jackson Parkta açılan Colomb Sergisi´ne gönderilen musiki heyeti içinde yer almasıyla bütün yaşamı değişiveriyor. Scott Joplin´in keşfedeceği Osman, artık caz grupları arasında yer alacak, İstanbul´u, orada bıraktığı sevgilisi Meline´yi, kan kardeşi Kevork´u unutamayacaktır. Büyülü sesiyle giderek bir roman kişisine dönüşen gırnata, okurun bildiği ama karakterlerin bilmediği yakıcı bir sırrı da beklenmedik sona götürecektir.Gırnatacı, ilginç mekânları, kıvrak anlatımı, özgün temasıyla çarpıcı bir ilk roman.