KATEGORİLER

Kazanan Yalnızdır

Kazanan Yalnızdır Kategori: Roman Yazar: Paulo Coelho Yayınevi: Can Dil: Türkçe Sayfa: 376 Sayfa

 KAZANAN YALNIZDIR – Paulo Coelho / Roman

Cannes film festivali ve festivalin arkasında yaşanan karanlık dünya… Usta yazarın kalemi ile okunmaya değer bir eser. Okuyucuya gerek sinema dünyası hakkında gerekse kendi iç dünyası hakkında farklı bakış açıları kazandıracak bir romanr. Okuduk, beğendik, kütüphanemize koyduk. Size de tavsiye ederiz.

 

Kategorisi  :  DÖRT YILDIZ

Akıcı  : Belki daha akıcı olabilir miydi diye düşünülebilir… Her şeye rağmen, biraz yorsa da, kitap kendini okutuyor.

Hayata Katkı :  Evet. Hem kişisel dünyamıza hem de sinema dünyası hakkında çok değişik ve kaliteli bilgiler veren bir eser.

Kalıcılık : Bir gün Cannes Film festivali kaldırıldığında tekrar raflardan indirilip okunacak bir eser. Belki bir başucu kitabı değil ama uzun yıllar okuyucuya ulaşacak bir eser.

Neden Beş Yıldız Vermedik ? : Tam anlamı ile eğitici bir roman. Bu tarz romanlarda ki can alıcı bilgileri tek başına okumak çoğu zaman sıkıcı ve gereksiz gelebilir insana. Ancak böyle bir hikaye ve kuvvetli usta bir kalemin anlatımı ile bu bilgiler okunabilirdi. Sinema, moda, Cannes Şehri ve festivali hakkında bu kadar bilgi bir araya gelince hali ile roman akıcılığından biraz taviz vermiş gibi. Bundan dolayı Beş Yıldız vermedik. Her şeye rağmen okunması , emek verilmesi gereken bir eser.

 www.kitapokumakistermisin.com

 Arka Kapaktan :

Kazanan Yalnızdır´da Paulo Coelho, On Bir  Dakika  ve Zâhir´de öne çıkan temalara geri dönüyor. İçinde yaşadığımız  dünyada , lükse ve ne pahasına olursa olsun başarıya olan bağımlılığımızın, yüreğimizin sesine kulak vermemizi engellediğini anlatıyor bize. 

Coelho okuru bu defa, kendi deyimiyle 
Süpersınıf ´ın –hayallerin gerçeğe dönüştüğü  sinema  ve  moda   dünyasına  girebilenlerin– toplandığı Cannes Film Festivali ´ne götürüyor. Bu  ayrıcalıklı  sınıfın bazı  üyeleri  zirveye ulaşmıştır ve konumlarını yitirmekten korkarlar:  para ,  güç  ve ün tehlikededir: çoğu insanın, bedeli ne olursa olsun, uğruna her şeyi yapmaya hazır olduğu değerler. 

Kitabın kahramanları bu 
modern  gösteriş  dünyasında  buluşur: Rus milyoner İgor, Ortadoğulu  moda  devi Hamid, başrol  peşinde  Amerikalı aktris Gabriela,  hayatının  vakasını çözmeyi uman dedektif Savoy ve başarılı bir  mankenlik  kariyerinin eşiğindeki Jasmine. Dayatılan türlü hayalin yarattığı kargaşada, kendi kişisel hayalini belirlemeyi ve gerçeğe dönüştürmeyi kim başaracak?