KATEGORİLER

Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf Kategori: Roman Yazar: Sabahattin Ali Yayınevi: Y K Y Dil: Türkçe Sayfa: 222 Sayfa

 KUYUCAKLI YUSUF – Sabahattin Ali / ROMAN 

Kürk Mantolu Madonna gibi gayet akıcı ve iz bırakan bir eser. Kuyucaklı Yusuf yoksa kitaplığınız olgunlaşmamış demektir. Bu tür eserler için çok şey yazılmaz, alın , okuyun. Bizim kütüphanemizin en mütena yerinde duruyor, gelecek nesillerimizde okusunlar diye. Kitabın filmi olsa da bu kitap okunmalı bizce.

http://entelkitap.blogspot.com  Kuyucaklı Yusuf hakkında  bir blogger yorumu.

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

·         https://twitter.com/kitap_okumak

 

 

Arka Kapaktan :

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez´in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf´un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."
Kuyucaklı Yusuf, Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yasadığı lirik aşk hikayesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.