KATEGORİLER

Keşke Gerçek Olsa

Keşke Gerçek Olsa Kategori: Roman Yazar: Marc Levy Yayınevi: Can Yayınları Dil: Türkçe Sayfa: 231 Sayfa

 KEŞKE GERÇEK OLSA – Marc Levy / ROMAN – Aşk

Her yazarın ´´bir tane kitabı vardır´´ derler ya, Marc Levy´nin bu kitabı bize öyle geliyor ki her zaman diğer yazdıklarının ve belki de bundan sonra  yazacaklarının üstünde olacak. Bazen roman okuma ihtiyacı duyduğunuza zevkle okuyabileceğiniz, okurken kıkır kıkır gülebileceğiniz güzel bir kitap. Okumaya değer. Kitabın filmi de var, bu kitabı okumaya zaman ayıramıyorsanız filmini izlemeyi tercih edebilirsiniz.

http://www.kitapblog.net/tag/keske–gercek–olsa/

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak                                                          https://twitter.com/kitap_okumak
                                                                                          https://www.facebook.com/pages/Kitap–...

Arka Kapaktan :

şten eve yorgun döndüğünüz bir gün, banyo dolabınızın içinde bir kadın bulsanız ne yapardınız? Hele bu kadını sizden başka kimse görüp sesini duyamıyorsa? Genç ve güzel bir doktor olan Lauren, bir trafik kazası sonucu bitkisel yaşama girer ve çalıştığı hastaneye getirilir. Lauren´in bedeni hastanenin yoğun bakım odasında yatarken ruhu özgürce dolaşmaya başlar. Lauren´in ruhunun en önce gittiği yer elbette yıllarca oturmuş olduğu, ama bitkisel yaşama girdikten sonra genç Amerikalı mimar Arthur´a kiralanmış olan apartman dairesidir. Ayrılmaz ikili gibi birlikte yaşamaya başlayan Lauren ile inanılmaz olana inanan Arthur´un arasında duygusal bir yakınlaşma olması kaçınılmazdır. Öte yandan Lauren´in görünmez bedeniyle katıldığı bu birliktelik, genç adamın başını derde sokmakta gecikmeyecektir. Kimi zaman güldüren, kimi zaman hüzünlediren anlatımıyla Keşke Gerçek Olsa modern bir peri masalı. Beklenmedik bir sona ulaşana kadar bir solukta okunan roman, Fransa´da 2000 yılında yayınlanır yayınlanmaz çok satan kitaplar listesinin ilk sırasına oturdu vu bu yerini haftalarca korudu. İzmir kökenli bir aileden gelen Mare Levy´nin çeşitli ödüller alan, bugüne kadar yirmi sekiz dile çevrilen ve bir milyondan fazla okura ulaşan bu romanı, ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından yakından filme de çekilecek.