KATEGORİLER

Ölü Ozanlar Derneği

Ölü Ozanlar Derneği Kategori: Roman Yazar: N.h. Kleinbaum Yayınevi: Noktakitap Dil: Türkçe Sayfa: 160 Sayfa

 ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ – N.H. Kleinbaum / ROMAN 

Bir babanın çocuğuna okuması için bırakacağı gerçek bir ´Eser´. Bu başucu kitabını okumamışsanız ve kütüphanenizde yoksa bir şeyler eksikdir hayatınızda. Gecikmeyin, çekinmeyin, alın okuyun. Çok şeyler kazanacaksınız.

Bu arada kitabın filmi de çekildi ve Robin Williams´ın üstün performansı ile filmi kitabın önüne geçmiştir. Tüm ailenizle birlikte oturup doya doya ve tekrar tekrar seyredeceğiniz bir film. Özellikle sevgili öğretmenlerimiz, lütfen okuyun, okutun, izleyin,izletin. 

https://twitter.com/kitap_okumak
https://www.facebook.com/pages/Kitap–...

 Film hakkında iki yorumu aşağıda bulabileceksiniz:    

volkanick Lise yıllarımda izleseydim hayatımı değiştirecek bir film olacaktı..ben geç kaldım siz geç kalmayın ve izleyin..Fırat A. 

Robin williams alıştığımız gibi harika bir performasn segilemiş fakat onun bu mükemmel oyunculuğunu gölgede bırakan bir senaryo var filmde. Film bize öğrenci–öğretmen ilişkisinin sevgiyle ve güvenle ne boyutlara ulaşabileceğini gösteriyor.Ayrıca tüm dünyadaki gençlerin esirliklerini, hayallerinin onların para ve mevki sahibi olmalarını isteyen büyükler ´´ AFFEDİLMEYENLER´´ lerce nasıl baltalandığını anlattığı gibi başkaldırış yollarını ve çözüm yollarınıda gösteriyor.Kesinlikle izlenip izletilmesi gereken bir film...

Arka Kapaktan :

Todd Anderson ve arkadaşlarının Welton Akademisi´ndeki yaşamları, yeni İngilizce öğretmenliri Bay Keating´in gelmesiyle birlikte inanılmaz biçimde değişir. Bay Keating onlara olağanüstü ve farklı bir hayatın kapılarını açar. ondan etkilenen yedi arkadaş, Ölü Ozanlar Derneği´ni tekrar faaliyete geçirirler. bu gizli dernekte ailelerinin baskı ve beklentilerinden uzakta tutkuları özgürce yaşayabilmektedirler. Keatng onları ünlü ozanların büyük eserleriyle tanıştırdığında yalnızca dilin güzelliğini öğrenmekle kalmayıp, yaşamın her anının ne kadar önemli olduğunu da ayrımsamışlardır. 

Ne var ki Ölü Ozanlar Derneği´nin üyeleri, bu yeni kazandıkları özgürlüğün ne kadar acı sonuçlar doğruabileceğini çok geçmeden göreceklerdir... 

Robin Williams´ın başrolünü oynadığı film yıllarca anılardan silinmeyecek ve bu kitapla da ölümsüzleşecektir.