KATEGORİLER

Zahir

Zahir Kategori: Roman Yazar: Paulo Coelho Yayınevi: Can Dil: Türkçe Sayfa: 316 Sayfa

 ZAHİR – Paulo Coelho / Roman

Karısı tarafından terk edilen bir yazarın, karısını ararken nerede hatalar yaptığını araştırması ve bu araştırmayı yaparken de aslında bize dayatılan hayatları yaşadığımızı fark etmesi . Bu yolculuğu ilgi çekici küçük hikayeler ve anlamlı tespitlerle süslemiş yazarımız. Özellikle Paulo Coelho kitaplığı kuran okurlara tavsiye ettiğimiz, okunması gereken bir eser. Çok akıcı olmamakla beraber , hayatınıza dokunacak ve yeni farkındalıklar yaşayabileceğiniz farklı bir eser.

www.kitapokumakistermisin.com

Kategorisi : ÜÇ YILDIZ

Kitaptan :

İyi şeyler olduğunda bizimle birlikte olanlar gerçek dostlarımız.bizimle birlikte seviniyor ve kazandığımız zaferlerle mutlu oluyorlar.Yanlış dostlar sadece zor zamanlarda üzgün,destekleyici yüzleriyle ortaya çıkıyorlar, aslındabizim acılarımız onların mutsuz yaşamlarında bir anlamda teselli görevi görüyor.. 

Esther´ den sevdiği adama 
– Sadakat nedir ki? Zaten benim olmayan bir bedene ve ruha sahip olma duygusu mu? Evet nedir sadakat? 

– Aşığım ve acı çekmekten korkuyorum. 
– Korkma; bu acıyı önlemenin tek yolu AŞK´ ı inkar etmektir..... 

Seni kendimden bile daha çok seviyorum.´Bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim; Çünkü bu aşk beni rehin aldı...´... 

Arka kapak :

´Seni kendimden bile  daha çok  seviyorum.´ Eğer bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde  yaşamayı  sürdürebilirim, çünkü bu aşk beni rehin aldı. 

Ünlü, başarılı, zengin bir yazarın savaş muhabirliği yapan karısı Esther bir gün ansızın ortadan kaybolur. Esther kaçırılmış mıdır, öldürülmüş müdür, yoksa kocasını mı terk etmiştir? Çok sevdiği karısını bulmak için yanıp tutuşan yazar, Esther´in en son birlikte görüldüğü Kazak genci Mikhail ile birlikte Fransa’dan 
İspanya ´ya, Hırvatistan´dan Orta Asya steplerine uzanan bir  yolculukta  bulur kendini. Bu büyülü  yolculuk  giderek bir iç  yolculuğa dönüşecek, yazar yazgının gücü ve aşkın doğasını  yeniden  keşfedecek,  yaşamına  yeni değerler biçecektir... Günümüzün en çok okunan yazarlarından Paulo Coelho, daha önce yayınladığımız Simyacı, On Bir Dakika, Veronika Ölmek İstiyor gibi romanlarından sonra Zâhir´de de, okurlarını bir ruh yolculuğuna çıkarıyor. Zâhir´i okuduğunuzda, kendinizi daha derinden tanıyacaksınız.