KATEGORİLER

Tanrı´nın Unutulan Çocukları

Tanrı´nın Unutulan Çocukları Kategori: Roman Yazar: Craig Silvey Yayınevi: Martı Dil: Türkçe Sayfa: 448 Sayfa

 TANRI´nın UNUTULAN ÇOCUKLARI – Craig Silvey / ROMAN

Kitap kapağında yazar Markus Zusak´ın belirttiği gibi ´´Yetişkinliğe geçiş romanı´´ .Oldukça akıcı, her yaştan insan okuyabilir. Yine de okumamış olmanız çok büyük bir kayıp değil. Roman arayışı içinde olan okurlara önerilebilir.

http://adreamreader.blogspot.com/2013/08/tanrininunutulancocuklari.html adresinde kitapla ilgili bir okur  yorumuna ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

Arka Kapaktan :

Cesaret, Korkuya Direnmekve Ona Galip Gelmektir.Uzak bir ülkenin yazarı olan Craig Silvey´in çok sayıda ödül alan romanı Türk okuyucularıyla buluşuyor. Yayımlandığında Avustralya´da yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim."Pencereme gelmişti.Nedenini bilmiyorum ama gelmişti işte.Belki başı dertteydi.Belki de gidecek başka yeri yoktu..."Sıcak bir yaz gecesi beklenmeyen bir misafirin penceresini tıklatmasıyla Charlie´nin sıradan hayatı tamamen değişir.Çünkü toplum dışına itilmiş tuhaf misafirin kimseye söylemediği bir sırrı vardır. Yaşamları, hayata bakışları ve imkânlarıyla birbirinin zıttı gibi görünen bu iki çocuk toplumun duyarsızlıklarına, önyargılarına, bağnazlıklarına karşı duran büyük bir dostluğun da başkahramanlarıdır. Bu küçük bedenler için hayat bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Okuruna önemli sorular soran, genç–yetişkin herkesin tanışması gereken, güçlü bir roman. Çocukluğun saf masumiyetine sımsıkı sarılan bu kahramanlar kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacak! "Ustalıkla işlenmiş, okunmasının üzerinden yıllar geçse de hatırlanacak bir roman. Bülbülü Öldürmek romanına selam eden Silvey, dokunaklı bir dille sıradan yüzlerin ardına gizlenmiş birbirinden ilginç sırları keşfediyor."–Marie Claire UK– "Bu romanda ırkçılık, adaletsizlik, arkadaşlık ve ilk aşkın duyarlılığı bir arada sunuluyor; tıpkı dünyada iyi ve kötünün birlikte yer alması gibi."–Sydney Writers´ Festival– "İki çocuk kahramanının gözünden esprili, dramatik, gizemli ve biraz da gerilimli ilerleyen bu roman, okuyucuları saklı kalmış bir yaşamın kapısını aralamaya çağırıyor."–Readings– "Bu romanda mutlu gibi görünen aileler, toplumun dışladığı ötekiler, önyargılar, dokunaklı yaşam hikâyeleri, başka dünyalara duyulan özlemler ve masum yıllar var... Ve tüm bunlar içimizdeki öldürmediğimiz çocuğun seslenişleri."–Daily Mail–Hayat bir piyangodur:Şanslı olan kazanır, şansızlar iseTanrı´nın Unutulan Çocukları´dır..