KATEGORİLER

Eınsteın Gölde

Eınsteın Gölde Kategori: Roman Yazar: Ulrich Woelk Yayınevi: Galata Dil: Türkçe Sayfa: 108 Sayfa

EINSTEIN GÖLDE – Ulrich Woelk / ROMAN

Epey zaman var ki böyle değişik bir roman okumamıştık. Aldatma ve aldatılmanın psikolojisi ve aldatma sonucu ortaya çıkan trajediyi çok akıcı bir uslupla yazıya dökmüş yazar. Psikoloji alt yapılı eserle ilginizi çekiyorsa okumanızı öneririz. Gerçi kitabın son zamanlarda baskısı yok, yine de bir yere not alın, karşınıza çıktığı an alın, okuyun deriz bize sorarsanız. Kitabı bize hediye eden ve okumamızı öneren kitap dostumuza buradan bir kez daha teşekkürler.

http://bilgeveannesi.blogspot.com

facebook  / kitapokumak

Arka Kapaktan :

 Berlin Hükümeti, göl kenarındaki yazlık evi ellinci doğum gününde dünyaca ünlü, Nobel Ödülü sahibi fizikçiye armağan etmek istiyordu. Ancak Einstein, 1926–1933 arası Caputh’da yaşamış, sonra bir daha dönmemek üzere Amerika’ya gitmişti.

Yetmiş yıl sonra, genç, yenilikçi hukukçu Anselm Stöckl çılgınca bir fikirle ortaya çıkar: Einstein, ülkeden ayrılmadan önce gizli belgelerini Templin Gölü’ne saklamış olabilir mi? Karısı Gesine ve en yakın arkadaşı – hikayenin anlatıcısı – ile birlikte sıcak bir Brandenburg yazında eski bir tekneye taşınarak bu bilimsel hazineyi aramaya koyulur.

Dar bir alanda iki erkek ve bir kadın... Olayları tahmin etmek hiç de güç değil.

Einstein Gölde romanıyla Woelk, olağanüstü bir yapıt ortaya koymuş.