KATEGORİLER

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi Kategori: Roman Yazar: Kristin Hannah Yayınevi: Pegasus Dil: Türkçe Sayfa: 512 Sayfa

 KIŞ BAHÇESİ – Kristin Hannah / ROMAN – Tarih

Yazarın uslubu oldukça akıcı. 2. Dünya Savaşında Leningrad´a götürüyor sizi ve  o kadar güzel anlatıyor ki bazen şehrin soğuğunda  üşüdüğünüzü zannediyorsunuz. Kurgu roman tercih etmememize rağmen bir kitap dostumuzun tavsiyesi üzerine okuduk ve kitaplığımıza koyduk. Hem savaşın ne kadar acımasız olduğunu anlamak adına hem de okuma alışkanlığını pekiştirecek bir kitap olduğu için 3 Yıldızlı eserler rafımızda artık bu kitap.

Son olarak, okumadığınız için çok şey kaybetmeyeceksiniz. Bir başka Kristin Hannah kitabı okur muyuz? Biraz düşük ihtimal çünkü başta da söylediğimiz gibi kurgu romanlara zaman ayırmayı tercih etmiyoruz.

Bir kitap dostu blogger in Kış Bahçesi hakkkında ki yorumunza buradan ulaşabilirsiniz.

http://raflarinarasindan.blogspot.com/

http://bibliofk.blogspot.com/

#Aklımızda Kalanlar :

***Nina, yaralı ya da ölmek üzere olan insanlarla çok vakit geçirmiş evrensel acının bireylerin acı çekmesinden dolayı ortaya çıktığına tanıklık etmişti.

***Babasının hediyeleri her zaman pahalı olmakatn çok gönülden gelen hadiyeler olmuştu.

***Bir şeyi ne kadar çok duyuyorsan doğruluğunu o kadar az sorguluyordun.

***Hayatta acını yanında taşırdın.

***Öğrendiği bir şey varsa, bu da hayatın – ve aşkın – her an bitebileceiydi. Bunlara sahip olduğun zaman, bütün gücünle tutunacak ve her anın tadını çıkaracaktın.

 

facebook / Kitapokumak

Arka kapaktan :

Çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarından, bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara ve geçmiş ile gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyici ve güzel bir roman.Bazen annenin geçmişine bir kapı araladığında, kendi geleceğini bulursun!Meredith ve Nina Whitson birbirine taban tabana zıt karakterlerdeki kız kardeşlerdir. Biri evde kalıp çocuklarına bakmış ve aile işinin başına geçmiş, diğeriyse hayallerinin peşinden gidip dünyayı gezmiş ve ünlü bir foto muhabir olmuştur. Ancak sevgili babaları hastalandığında bu birbirine yabancı iki kadın, kendilerini yine bir arada, şimdi bile kızlarına herhangi bir avuntu vermeyen, aşırı mesafeli anneleri Anya´nın yanında bulacaktır. Anneleriyle aralarındaki tek bağ, onun, çocukluklarında bazı geceler kızlara anlattığı bir Rus masalıdır.Ölüm döşeğindeki babalarınınsa, hayatındaki kadınlardan son bir arzusu vardır. Anya kızlarına bir masal anlatacaktır; yıllar önce başladığı ama hiç bitirmediği o masalı. Hem de bu kez sonuna kadar.Bu masal daha önce duydukları hiçbir şeye benzememektedir; altmış yıldan uzun bir zamanı kapsayan, savaş mağduru Leningrad´da başlayıp günümüz Alaska´sına kadar uzanan, sürükleyici, gizemli bir aşk hikâyesi. Nina´nın gerçeği açığa çıkarma konusundaki saplantısı, onları annelerinin geçmişlerinde, ailelerini tümüyle sarsacak ve tamamen değiştirecek bir sır öğrenecekleri, beklenmedik bir yolculuğa sürükler.İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyen Kış Bahçesi, hem epik bir aşk hikâyesi hem de yaşamları kesişen kadınların detaylı bir portresi olması bakımından nadir bulunur bir eser. İlham verici şiirsel yazımıyla, son sayfa okunduktan uzun süre sonra bile okuyucunun aklından çıkmayacak."Okuyucular, anne ve kızlar yakınlaştıkça hem gülmekten hem de ağlamaktan kendilerini alamayacaklar."–Publishers Weekl