KATEGORİLER

Eroinle Dans

Eroinle Dans Kategori: Roman Yazar: Canan Tan Yayınevi: Altın Kitaplar Dil: Türkçe Sayfa: 411 Sayfa

 EROİNLE DANS – Canan Tan / ROMAN 

İbret ve ders almak adına okunmalı, oldukça akıcı olduğunu da belirtelim. ´Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim´in romanı böyle olurdu herhalde (!).

·         https://www.facebook.com/pages/Kitap–Okumak–‰C4‰B0ster–misin/327927040637181

·         https://twitter.com/kitap_okumak                                        

Tanıtım Bülteninden:

Eroin sözcüğü kimseyi ürkütmesin! 

Madde bağımlılığının 12 yaşına indiği ülkemizde, başımızı kuma gömmeden, gerçekleri irdelemek zorundayız. Eroinle Dans, uyuşturucu ve eroin konusunda Türkiye´de yazılan ilk ve tek roman. 

Her yaştan, her kesimden; uyuşturucuyla tanışmamış ya da kullanıcı, çok sayıda okuru oldu. Okullarda tavsiye kitabı... 

facebook / kitapokumak

Arka Kapaktan :

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin. Uyuşturucu için, aile düzeni bozuk gençlerin sığınağıdır, diye yaygın bir kanı vardır toplumumuzda. Ne büyük bir yanılgı! Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanımızın iki kahramanı var: Eylül ve Dünya. Dünya, parçalanmış bir ailenin dışlanmış bireyi. Tamam! Ama Eylül, ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. İkisinin, uyuşturucu ortak paydasında buluşması, alevin küle dönüştüğü noktaya el ele yürümeleri düşünülemez bile. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bile bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Romanımızda olduğu gibi...